Spor

KÜME DÜŞTÜK..!

CHP Zonguldak Milletvekili adayı Şerafettin Turpcu, Zonguldak bölgesinde görev yapan hakemleri ziyaret ederek, CHP iktidarında spor alanında yapılacakları anlattı. Zonguldak şehir stadyumunda hakemleri idman öncesinde ziyaret eden Turpcu’ya, MHK 11…

KÜME DÜŞTÜK..!

49085_turpcu111

CHP Zonguldak Milletvekili adayı Şerafettin Turpcu, Zonguldak bölgesinde görev yapan hakemleri ziyaret ederek, CHP iktidarında spor alanında yapılacakları anlattı. Zonguldak şehir stadyumunda hakemleri idman öncesinde ziyaret eden Turpcu’ya, MHK 11. Bölge Bölgesel Kurul üyesi Erol Pesen, İl Hakem Kurulu Başkanı Metin Cevahir, Hakemler Derneği Başkanı Nurettin Demir, İl Hakem Kurulu üyeleri, hakem ve gözlemciler katıldı. Ziyarette ilk olarak konuşma yapan MHK 11. Bölge Bölgesel Kurul üyesi Erol Pesen yaptığı konuşmasında, hizmet binalarının ve hakemlerin ihtiyaçlarını söyleyerek, “Belediyeye ait bir binamız var orası çok kullanışlı değil ve oraya belli miktarda kira ödüyoruz. Gençlerimiz maçlara çıkıyorlar ama bunu hobi ve amatörce yapıyorlar. Ayrıca sağlık raporu konusu alıyorlar ve harçlarından biriktirip derneğimize yardımcı olabiliyorlar. Biz bu konuda Belediye Başkanımızla görüşüp kira konusunda ve binamızın tamiratıyla ilgili ayrıca gençlerimiz üniversite okuyor veya bitirenler bu konuda iş konusunda destek istiyoruz. Biz yaklaşık 150-200 kişiyiz ailelerle birlikte 500 civarında kişi oluyoruz. Bu insanlara sizden destek bekliyoruz. Bizim kapımız herkese açık” dedi.  

SPOR ALANINDA DA KÜME DÜŞTÜK

13 yıllık AK Parti hükümetinde sporda ve kentin bütününde küme düşüldüğünü söyleyen Turpcu, “7 Haziran’da genel seçimler var. Çaycuma doğumluyum, mimarım ve CHP’nin 1. sırada adayım. 13 yıldır AK Parti hükümette ve sporun gittiği durumu görüyorsunuz. Siyasi iktidarın sporun üzerinde durmaması aralardaki tartışma ve kavgalara yansıyor. Siz daha çok spor bölgesindesiniz, Avrupa ve Dünya genelindeki başarıları her geçen gün geriye gidiyor. Milli takımımızın 3.lüğü vardı ama oda yok. Altyapı gelişmiyor. Örneğin bu stadyum ülkenin ilk stadyumlarından biri. Cumhuriyetçiler bu ülkeyi buralara getirdi ama bunlar dağıtıyorlar. Bütün şehirlerde büyük ve modern stadyumlar yapılıyor, para var ama Zonguldak’a gelince ya para yok yada yapılmıyor. Kentle ilgilenmedikleri için bu durumdayız. Sizin yerinizle ilgili olan konu işin basit kısmı. Zor tarafı işsizlik meselesi. Ülkemizde 150 bin emekli 125 bin çalışan var. Örneğin bölgemizde santrallar var ama bizim kömürümüzü bile almıyor. İthal kömür alıyorlar, oralara istihdam yaratıyorlar ve ithal kömürle bizi zehirliyorlar. Biz iktidar olduğumuzda öncelikle TTK’ya iş imkanı kapısını açıp bölgeyi kalkındırmak istiyoruz. Bu AK Parti hükümeti ülkeyi yoksullaştırıp bölgemizi tamamen kurttular. Bu bölgenin kalkınmasının çözümü CHP iktidarıdır” şeklinde konuştu.  

30 BİN KİŞİLİK STADYUM

İktidar olmaları halinde mevcut stadyumu iyileştirmek yerine yıkıp yeniden yapma düşüncelerinin olduğunu da sözlerine ekleyen Turpcu, “Bizim iktidarımızda göç duracağı ve nüfus artacağı için biz buraya tekrar ölçüm yaptırarak, arsa çevre yollarını planlayarak buraya 30 bin kişilik bir stadyum yaptırmayı düşünüyoruz. Sporda gelişen bölgeler diğer alanlarda da gelişmiştir. Bunu çok iyi biliyoruz. Zonguldak her alanda küme düştüğü gibi bir zamanların başarılı takımı Zonguldakspor’da 2. lige çıkma mücadelesi veriyoruz” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL