Genel Siyaset Tüm Manşetler

KÜFÜR DEĞERLENDİRMESİ

DSP Kdz.Ereğli Belediye Başkan adayı Erdoğan, seçim bürosu açılışında konuşan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın sözlerine tepki gösterdi. Kdz.Ereğli Belediye Başkanı ve başkan adayı Halil Posbıyık’ın seçim startını verdiği törende..

KÜFÜR DEĞERLENDİRMESİ

POSBIYIK ERDOĞAN DÜELLOSU

DSP Kdz.Ereğli Belediye Başkan adayı Erdoğan, seçim bürosu açılışında konuşan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın sözlerine tepki gösterdi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı ve başkan adayı Halil Posbıyık’ın seçim startını verdiği törende yaptığı konuşmasına DSP Ereğli Belediye Başkan adayı Recep Erdoğan tepki gösterdi. Ereğli’de göreve geldiğinde alt yapı olmadığını ifade eden Posbıyık’ın önceki Başkan Ruhi Cöbekoğlu’na çok iyi belediye başkanlığı yaptığı gerekçesi ile plaket verdiğini hatırlatan Erdoğan, çizgisini hiçbir zaman değiştirmediğini vurguladı.

“BAŞKANIN KÜFÜRLÜ KONUŞMASI”

Erdoğan konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Dün bir belediye başkan adayının küfürlü konuşmasını duyanlarınız olmuştur. Bu küfür ötesinde; arkasında yeğenini, gücünü artırmak adına yanına aldığı, geçmişte kendisi gibi 20 yıl belediye başkanlığı yapıp Ereğli’de alt yapı olmadığını, kendisinin yaptığını söylemesi, yeğen olan belediye meclis üyesinin yüreğinde bir şey hissedip hissetmediğini doğrusu merak ettim. Gücünü arkasına almak amacıyla, çok iyi belediye başkanlığı yaptığı için 20 yıl sonra kendisine plaket vermesini nasıl yorumlamalı. Yeğenini meclis üyesi yapıp ve basının değimi ile meydana inmeden önce, bütün belediye meclis üyeleri ile yanına gittiği geçmiş belediye başkanı Ruhi amca için söylediklerini o dönemi hatırlayanlar çok iyi bilirler. Şu anda kendisi için söylenilecek sözleri hiç bir aday sarf etmiyorsa bu diğer adayların, hele bu durumu çok iyi bilen hekim adayların nezaketindendir.
 

“NE KADAR ACI, NE KADAR AŞAĞILAYICI”

Geçmişte milletvekilliği adaylığı, ilçe başkanlığı yapmış bazı abilerimizin, dostlarımızın belediye meclis üyeliği ya da il genel meclisi üyeliği için müracaat edipte listelere alınmamalarını kendileri açısından gerçekten ne kadar acı, ne kadar aşağılayıcı bir durum olduğunu görmekten üzüntü duyduğumu da ifade etmek istiyorum. 2009 da il genel meclisinde sıralamasını beğenmediği için 3 gün ilçe ofisini işgal eden, geçmişte uzun yıllar ilçe başkanlığı ve milletvekili adaylığı gibi önemli görev ve sorumluluklar alan abimizin düşüncelerini ve durumunu da doğrusu merak etmedim değil. 
 

“SEVGİ TOHUMLARINI TOPLAYACAĞIZ”

Diğer hekim arkadaşımı bilemem ama ben çizgimi değiştirmedim. Aynı çizgideyim. Gücün yanında yer almadım. İdeallerimin, inancımın ve düşüncelerimin götürdüğü yerdeyim. Yüreğimizi ortaya koyduk. Olanaklarımız ölçüsünde çalışmalarımız devam ediyor. Biz bu çalışmaları zaten 20 yıldır yapıyorduk. İnsanların yanına yeni gitmiyoruz. İnsanlar bunu çok iyi görüyor ve biliyorlar. Bu güne kadar ektiğimiz sevgi tohumlarının hasadını 30 Mart ta toplayacağız. Ereğli halkı bir yıl sonra yeni bir belirsizlik yaşamamak için, yeni bir döneme kendini hazırlıyor. Beyaz bir sayfa için, Ereğli semalarında beyaz güvercin uçmak istiyor. Yüreğimizi avuçlarınıza koyduk.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL