Spor

KOZLU İMZALARI ATTIRDI..!

Zonguldak Süper Amatör Lig’de sezonun ilk yarısını zirvede kapatan Kozlu Belediyespor, kadrosunu üç isimle güçlendirdi. Yeşil-Beyazlılar, Güngörenspor’dan sol kanat Ersin Şahin, Ereğli Belediyespor’dan stoper Emre Kuzu, Osmanlıspor U21’den sağ kanat..

KOZLU İMZALARI ATTIRDI..!

55347_kozlu1

Zonguldak Süper Amatör Lig’de sezonun ilk yarısını zirvede kapatan Kozlu Belediyespor, kadrosunu üç isimle güçlendirdi. Yeşil-Beyazlılar, Güngörenspor’dan sol kanat Ersin Şahin, Ereğli Belediyespor’dan stoper Emre Kuzu, Osmanlıspor U21’den sağ kanat Burak Albayrak’ı renklerine kattı.

Zonguldak Süper Amatör Lig’de sezonun ilk yarısına damga vuran Kozlu Belediyespor, kadrosuna üç takviye birden yaptı. Ligde sezonun ilk yarısını 30 puanla lider kapatan Yeşil-Beyazlılar, devre arasında Teknik heyetinin raporu doğrultusunda takviye yaptı. Sportif Direktör Yüksel Açıkgöz ile Antrenör Birol Akkaya yönetiminde Kozlu Belediyespor, devre arası transfer döneminde üç oyuncuyla anlaşma sağladı. Yeşil-Beyazlı Kulüp, Güngörenspor’dan 36 yaşındaki sol kanat Ersin Şahin, Ereğli Belediyespor’dan 31 yaşındaki stoper Emre Kuzu, Osmanlıspor’dan 21 yaşındaki sağ kanat Burak Albayrak’ı renklerine kattı. Zonguldaklı futbolcu Emre Kuzu yarım sezonun ardından yeniden Kozlu’ya dönüş yaptı.

İLK PROVASINI AKCAKOCASPOR’LA YAPACAK

Kendi tesislerinde ligde ikinci yarı hazıklıklarını sürdüren Kozlu Belediyespor, ilk hazırlık maçını bugün Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Akçakocaspor’la yapacak. Pazar ve Çarşamba günü de yapacağı hazırlık maçlarında rakiplerin henüz netleşmediği belirtildi.

ANTRENÖR AKKAYA: FİNAL MAÇINI DÜŞÜNEREK TRANSFER YAPIYORUZ

Kozlu Belediyespor Antrenörü Birol Akkaya, sezonun sonunda Bölgesel Amatör Lige yükselme final maçını düşündükleri için takviye yaptıklarına değinerek, “Kozlu Belediyespor olarak sezonun ikinci yarı hazırlıklarına başladık. Bu grupta en yakın takipçimizle aramızda 8 puan fark var, ligi Şampiyonluk olarak bitirdikten sonra Bölgesel Amatör Lige yükselme Play-Out maçına düşünmeye başladık. Ona göre de 2-3 takviye yaptık. Yeni transferlerle birlikte daha güçlü bir Kozlu Belediyespor inşallah Bölgesel Amatör Lige yükselecek. BAL’a çıkanca hedef daha büyük olacak çünkü buna Belediye Başkanımızın da çok büyük desteği var.  Kesinlikle takımı profesyonel lige yükseltmek istiyoruz. Bir forvet almayı daha almayı planlıyoruz. Şuan maçların başlamasını bekliyoruz. Amatör Lige yükselme Play-Out maçı Kilimli Belediyespor’la görülüyor, o maçına kazanarak bir üst lige yükselmek istiyoruz. 

YORUMLAR (1)

 1. Ereğlülü diyorki:

  Kozlunun BAL Ligi için playout oynamama durumuda var. Kilimli ligde son 2 de yer alırsa;Kozluspor baraj maçı oynamadan BAL ligine direkt katılır.Bir de Ereğli Belediyespor 3 cü lige çıkar Kilimlide ligi son 2 de bitirirse Süper Amatör Ligi 1 ci ve 2 ci bitiren takımlar direkt BAL Ligine çıkar.Kitapçık öyle diyor…

  c) BAL’da 2 (iki) Takımla Temsil Edilen Ġller: (Afyonkarahisar, Çanakkale, Diyarbakır,
  Elazığ, EskiĢehir, Gaziantep, Giresun, Isparta, Kırklareli, Malatya, Muğla, Ordu, Rize,
  Sivas, Tekirdağ, ġanlıurfa, UĢak, Zonguldak, Yalova ve Düzce)
  2 takımdan biri Spor Toto 3.Lig’e yükselir diğer takım küme düşerse, o ilin yerel liginde birinci
  ve ikinci olan takımlar doğrudan BAL’a yükselir.
  2 takımdan biri Spor Toto 3.Lig’e yükselir diğer takım küme düşmezse, o ilin yerel liginde
  birinci olan takım doğrudan BAL’a yükselir. Küme düşmeyen takım BAL’da kalır.
  2 takım da Spor Toto 3.Lig’e yükselmez ve küme düşmez ise bu iki takımdan sezon sonu puan
  tablosunda üst sırada yer alan takım BAL’da kalır, alt sırada yer alan takım yerel ligin birincisi
  ile baraj müsabakası oynar.
  2 takımdan biri küme düşerse o ilin yerel liginde birinci olan takım doğrudan BAL’a yükselir.
  Diğer takım BAL’da kalır.
  2 takımın ikisi de küme düşerse o ilin yerel liginde birinci ve ikinci olan takımlar doğrudan
  BAL’a yükselir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL