Spor

KOZLU BELEDİYESPOR İSYAN ETTİ..!

Kozlu Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı, Zonguldak Belediyespor maçı sonrası yaşananlarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Kozlu Belediyespor Kulübü Yönetiminden yapılan açıklama şöyle;    “Zonguldak Süper Amatör Ligi başlamasının üzerinden..

KOZLU BELEDİYESPOR İSYAN ETTİ..!

11140256_743498569116840_3373290206375379214_n

Kozlu Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı, Zonguldak Belediyespor maçı sonrası yaşananlarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Kozlu Belediyespor Kulübü Yönetiminden yapılan açıklama şöyle; 
 
“Zonguldak Süper Amatör Ligi başlamasının üzerinden tam dokuz hafta geçti. Kulübümüz üzerine oynanan oyunlara karşı şimdiye kadar hep sessiz kaldık. Fakat son haftalarda yaşanan olaylar bizi çok tedirgin etmeye başladı. 
 
Ligin 6. Haftasında Gökçebey’de oynadığımız maçta tam bir hakem faciası yaşadık. Maç boyunca rakip sporcuların yapmış olduğu kasıtlı hareketlere göz yumuldu. Maç içinde rakip futbolculara 3 kırmızı kart, bizim sporcuya 1 kırmızı kart gösteren hakem, daha sonra kararından vazgeçerek Gökçebeyspor’lu sporcuların kartlarını iptal etti ve sadece bizim sporcuya kırmızı kart gösterdi. Biz bu olayların kasıtlı yapıldığına inanıyor ve yapılanları kınıyoruz. 
 
Fakat tam ‘’yeter artık!’’ derken; ceza kurulunun taraflı vermiş olduğu kararla şok oluyoruz. 
 
Direkt kırmızı kart ile oyun dışı kalmış sporcu, hakem, gözlemci ve futbolcunun aynı klişeden çıkmış raporları ile ceza verilmiyor. Atılma sebebinin ‘’yazıklar olsun’’ demesi suç değil ise; neden direk kırmızı kart ile cezalandırılıyor. 
 
Ceza Kurulu’nda bulunan kardeşlerimize sesleniyoruz. Vicdanınız rahat mı? Burada tüm ter akıtan takımlara karşı saygınız yok ve bu takımların vebali üzerinizde olacaktır. Bu hafta oynanan Zonguldak Belediyespor maçının hakemini taraflı yönetiminden dolayı kınıyoruz. 
Maç boyunca rakip takım oyuncuların yapmış olduğu kasıtlı faullere prim tanıyarak sporcularımızı oyundan düşürdü. Taç çizgisinde sporcumuza yapılan faulü es geçerek sporcumuza konuşmadığı halde sarı kart gösteriyor ve sporcumuz çift sarı karttan ihraç ediliyor. Maçın hakemini kötü yönetiminden dolayı kınıyoruz. 
 
Buradan herkese sesleniyoruz. Bu ligin şampiyonunu belirlediyseniz bizim ve diğer takımların uğraşmasına ter akıtmasına gerek yok. Maçtan maça çıkıp sporumuzu yapalım, masraf yapmayıp bebelerimizi oynatalım. Böyle mi kalkınacak Zonguldak futbolu? Birileri ceza vermez, birileri taraflı yönetim gösterirse bu işler yürümez. Olduğumuz yerde sayarız. Onun için iyi yerlere gelemiyoruz, gelemeyiz de. 
 
Biz, Kozlu Belediyespor Kulübü olarak, herkesin dürüst olmasını, dürüstçe hareket etmesini bekliyoruz. Ancak haklarımızın da sonuna kadar savunucu ve takipçisi olacağımızı başta Zonguldak Hakem ve Disiplin Kurulu ve tüm spor camiasına duyurur; bugünden itibaren kimlerin nerelerde ne işler çevirdiğinin de takipçisi olacağımızın bilinmesini, spor değil de yanlı ve haksız davranışlarla bu camiayı lekeleyenleri her fırsatta kamuoyuna bildirileceğimizi ve konunun sürekli gündemde olacağının herkesin bilmesini, Kozlu Belediyespor’u, bu kadar emek varken hiç kimseye yedirtme niyetinde olmadığımızı herkesin bilmesini spor camiasına ve kamuoyuna önemle duyururuz”. 

YORUMLAR (1)

  1. kozlulu diyorki:

    bırak bu işlerı 90 gol yıyosun ıkıtane ön liberon ıyı olmazsa o defansla her maç üç yersın

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL