Genel Gündem Tüm Manşetler

KÖYLÜLER İMECE USULÜ YAPIYOR

Karadeniz Ereğli’ye bağlı Süleymanbeyler köyünde parke taşı döşeme işi köylüler tarafından imece usulü yapılıyor. Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, devlet millet işbirliği ile hizmet yarışına girildiğini belirterek, “Şehirde vatandaşımız ne hizmet alıyorsa..

KÖYLÜLER İMECE USULÜ YAPIYOR
imece-usulu-hizmet

Karadeniz Ereğli’ye bağlı Süleymanbeyler köyünde parke taşı döşeme işi köylüler tarafından imece usulü yapılıyor. Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, devlet millet işbirliği ile hizmet yarışına girildiğini belirterek, “Şehirde vatandaşımız ne hizmet alıyorsa köydeki vatandaşımızın da aynı hizmeti alması için çaba gösteriyoruz. Köylerimiz yeter ki birlik beraberlik içerisinde olsun, başarı ardından gelir” dedi.

Yaklaşık 1 kilometrelik yolu parke taşı döşeyen, yağmur hattı oluşturan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu vatandaşlar ise başta Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay ve Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan olmak üzere destek verenlere teşekkür etti.

Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin hazırlamış olduğu proje kapsamında Süleymanbeyler köyünde yapılması planlanan yaklaşık 1 kilometrelik yolu parke taşı döşeme işi, köylüler tarafından yapılıyor. 

SORUNSUZ HİZMET HEDEFİ

Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay beraberinde İl Genel Meclis Üyeleri ile köyün kadınları, çocuklarının da aralarında bulunduğu parke döşeme çalışmalarını yerinde inceledi. Şehirde sağlanan hizmetlerin kırsal kesimde yaşayan vatandaşların da alması için üzerlerine düşen her türlü sorumluluğu yapmaya hazır olduklarını belirten Kaymakam Çay, “Bizlere en büyük desteği köydeki vatandaşlarımız vermektedir. Okul, sağlık ocağı, cami yol güzergahlarının sorunsuz bir şekilde olmasını istiyoruz” dedi.

“YETERLİ BİRLİK VE BERABERLİK OLSUN”

Müteahhitlere yaptırılması durumunda metre karesi 35-40 TL’yi bulan parke ve döşeme işlemlerini Köylere Hizmet Götürme Birliği’nce sadece parkesinin alındığını işçiliğini ise köylülerin imece usulü ile gerçekleştirdiğini belirten Kaymakam Çay şunları söyledi: “Şuan itibariyle köylerimizdeki parke taşının metre karesini kdv dahil 11,88’e alıyoruz. Birliğimiz parkenin yanı sıra yol güzergahlarının yağmur kanalları için de gerekli malzeme desteğini sağlamaktadır. Köylerimiz yeter ki birlik ve beraberlik içerisinde olsun. Birlik ve beraberliğin olmadığı hiçbir yerde başarı da olmaz.

KAYMAKAMDAN TEŞEKKÜR

Birlik, İl Özel İdaresi ve Köydes Projesinden sağlanan destekler, devlet vatandaş işbirliği ile köylerimizde güzel çalışmalar yapılıyor. Şunu açıkça söyleyebilirim ki köylerimiz imece usulü ile devlet vatandaş işbirliği içerisinde yarış halindeler. Hizmetlerin gelmesinde başta Zonguldak Valimiz Ali Kaban, Milletvekilimiz Ercan Candan başta olmak üzere İl Genel Meclis Üyelerimize, köy muhtarlarımıza, köylülerimize teşekkür ediyorum”

ANA YOL PARKEYE KAVUŞUYOR

Yaklaşık 700 metrelik ana yol güzergahına 2 bin 100 metre karelik parke taşı geldiğini ve köylülerin kadın erkek demeden gece gündüz yağışlı havalara rağmen imece usulü ile çalıştığını hatırlatan Köy Muhtarı Eyüp Marangoz da, “Okullarımız, sağlık ocağımız ve camimiz başta olmak üzere sorunların çözümüne katkı sağlayan Kaymakamımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. İl Genel Meclisi Üyelerini, Özel İdare Şantiye Şefi Kaan Bey’e teşekkür ediyorum. Köylerimizde ciddi sorunların üstesinden birlik ve beraberlik içerisinde geliyoruz” dedi.

İlgili Galeri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL