Genel Gündem Tüm Manşetler

KÖY YOLUNDA HEYELAN TEHLİKESİ..!

Karadeniz Ereğli’de meydana gelen toprak kayması nedeniyle Kızılca-Pembeciler köyleri arasındaki grup yolunda ulaşımın bir bölümü tek şeritten sağlanıyor. Ruşanlar Köyü Muhtarı Hikmet Erlat, yaptığı açıklamasında, Kızılca-Pembeciler Köyleri arasındaki grup yolunun..

KÖY YOLUNDA HEYELAN TEHLİKESİ..!

grup yolu (4)

Karadeniz Ereğli’de meydana gelen toprak kayması nedeniyle Kızılca-Pembeciler köyleri arasındaki grup yolunda ulaşımın bir bölümü tek şeritten sağlanıyor.

Ruşanlar Köyü Muhtarı Hikmet Erlat, yaptığı açıklamasında, Kızılca-Pembeciler Köyleri arasındaki grup yolunun Değirmenyanı mevkisinde yol güzergahının bir bölümünde heyelan yaşandığını bildirdi. Ulaşımın tek şeritten kontrollü olarak sağlandığını belirten Erlat şunları söyledi:

“Grup yolu olarak kullanılan güzergahtan çok sayıda araç geçiş yapmaktadır. Bölgede etkili olan kar yağışı ve karların erimeye başlaması ile yol güzergahının bir bölümünde heyelan yaşandı. İlgililere heyelanı bildirdik, emniyet şeridi çekildi. Ulaşımın tek şeritten sağlandığı güzergahta heyelan olmaya devam etmektedir. Can ve mal kaybının önüne geçilebilmesi için biran önce söz konusu alanda bir çalışma yapılması gerekmektedir”

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL