logo

KORONALI RAMAZAN…


facebooktwitter
KAAN KOCAMAN
gercekeregli@gmail.com

Herkesin malumudur ki bu yıl Ramazan ayı ‘nerede o eski Ramazanlar’ sözünü biraz değiştirerek ‘nerede o geçen sene ki Ramazanlar’a çevirdi.

Yani özlem için çokta eskiye gitmeye gerek kalmadı. Korona illeti tüm yurdu etkisi altına alarak Ramazan ayını herkesin tam istediği gibi icra edebilmesine mani oldu. Belki de Ramazan Bayramı da bu yıl birçok şeyden mahrum olarak geçecek. Şanslıyız ki devletimiz erken tedbir ve güçlü sağlık imkanları ile bir çok ülkeye oranla durumu daha iyi kontrol altında tutuyor. Önce Allah’ın izni sonra devletimizin kuralları ve son olarak bizlerinde bunlara uyumu ile koronasız günler çok yakın diye umuyorum. Koronalı Ramazan’ın ardından koronasız günler diliyorum.

MEMURİYET KANUNU DEĞİŞTİ Mİ?

Merakımı mazur görün. 657 sayılı Devlet Memurluğu kadrosunda bulunan bir memurun basın açıklaması yapabilmesi için bulunduğu il veya ilçedeki en üst İdari Amiri kabul edilen Mülki Amirden (ilde Vali ilçede Kaymakam) izin alması gerekmez mi?

Diyelim izni aldı. Devlete akıl vermeye kalkmak veya yönlendirmek bir öğretmenin ne haddine diye düşünüyorum. Eğer bir konu hakkında açıklama yapılacaksa ve burası bir okulsa o okulun müdürü yok mu? Ya da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu açıklamayı tavsiye niteliğinde yapamaz mı? Nede olsa izin alınarak yapılıyorsa bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ya ben memurlar kanununu hiç bilmiyorum ya da bu kanunu esnettiler de benim haberim yok. Umarım Kaymakam Bey konuya vakıftır.

EREĞLİ ÇELİK’İ SEVDİ

Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik ilçemize geldiği günden beri bulunduğu kuruma bir hareketlilik getirdiği gibi gerek basın gerekse kurum ve kuruluşlar nezdinde daha sempatik bir portföy çiziyor. Tabiri caiz ise polisin babacan yüzünü fazlası ile gösteriyor.

Şeffaf anlayış sergileyerek ‘ulaşılamazlık’ ilkesini yerle yeksan edip, ‘bir telefon kadar yakınız’ anlayışını hakim kılan İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik’i yürekten kutluyorum.  

ESEN KALIN…

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BEKLENEN KURGU…

  07 Mayıs 2020 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Bu köşe yazım sizlere bilim kurgu senaryosu gibi gelebilir. Lakin senaryoların, senaristler tarafından gerçek yaşanmış hikâyelerden esinlenerek yola çıktıklarını düşünürsek ortaya ‘neden olmasın’ kavramı çıkıyor değil mi? Korona virüs için her şey yazıldı ve çizildi. Çeşitli senaryolar üretildi. Ben tarih yer ve mekân belirterek birkaç halkayı bağlayıp zincirin ucundakine ulaşmayı deneyeceğim. Bu salgın için aslında bilimsel, sosyal ve iklimsel dijital planlı bir deney diyebiliriz. 2015 yılı Aralık ayında Paris’te imzalanan Birleşmiş M...
 • SAİT VE UMUT’A…

  03 Mayıs 2020 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Malumunuzdur ki gazetemiz köşe yazıları bakımından hareketli günler geçiriyor. İki güzel kardeşimizi siz değerli okuyucularımız ile buluşturmanın mutluluğunun yanında gururunu da yaşadığımı belirtmek isterim. Zira şahsımın meşhur olan tabiri ile ‘Evlatcuklarım’ olan Sait Kara ile Umut Karadaş gazetemiz için gençlik aşısı oldu diyebilirim. Aşı tuttu mu tutmadı mı bilmem ama siz değerli okuyucularımızın yorumlarına bakılırsa hızlı etkileşim söz konusu diyebilirim. Normalde yazarlarımıza köşeden seslenmek yerine birebirde iletebileceğimi d...
 • YARDIMLAR NEREYE GİDİYOR?

  03 Mayıs 2020 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Bildiğiniz gibi koronavirüs (covid-19), Amerika Birleşik Devletleri ve bazı Avrupa ülkeleri başta olmak üzere bütün dünyayı 4 ay gibi kısa bir sürede etkisi altına aldı ve dünyada sağlık sistemini çökme noktasına getirdi. Bu süreçte birçok ülke tıbbi ekipman ve maske sıkıntısı çekerken, Türkiye bir tekstil ülkesi olmasının getirdiği avantajı bir hayli iyi kullandı ve uluslararası alanda büyük bir sükse yarattı. Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı tarafından edinilen bilgilere göre bugüne kadar yüzden fazla ülke Türkiye’den yardım talebinde ...
 • KORONALI RAMAZAN…

  01 Mayıs 2020 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Herkesin malumudur ki bu yıl Ramazan ayı ‘nerede o eski Ramazanlar’ sözünü biraz değiştirerek ‘nerede o geçen sene ki Ramazanlar’a çevirdi. Yani özlem için çokta eskiye gitmeye gerek kalmadı. Korona illeti tüm yurdu etkisi altına alarak Ramazan ayını herkesin tam istediği gibi icra edebilmesine mani oldu. Belki de Ramazan Bayramı da bu yıl birçok şeyden mahrum olarak geçecek. Şanslıyız ki devletimiz erken tedbir ve güçlü sağlık imkanları ile bir çok ülkeye oranla durumu daha iyi kontrol altında tutuyor. Önce Allah’ın izni sonra devletimizin ...
Gaziantep escort sms onay Betboo yeni giriş