Genel Gündem Tüm Manşetler

KIZILCA KÖYÜNE MÜJDE..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Kızılca Köyü içme suyu ihalesi yapıldı. Kaymakam İbrahim Çay başkanlığında geçen ihaleye 3 firmanın katıldığı belirtildi. Çay, mühürlü zarfların açılımı sırasında yaptığı konuşmada, Kızılca Köyü’nün suya kavuşturulacağını..

KIZILCA KÖYÜNE MÜJDE..!

kizilca-koyu-su-icecek-uvcjn

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Kızılca Köyü içme suyu ihalesi yapıldı.
Kaymakam İbrahim Çay başkanlığında geçen ihaleye 3 firmanın katıldığı belirtildi. Çay, mühürlü zarfların açılımı sırasında yaptığı konuşmada, Kızılca Köyü’nün suya kavuşturulacağını ifade ederek şunları söyledi:
“Burada, 2 kere kuyu vurduk, bir kez de ‘keson kuyu’ yaptık ancak hiç birinde, verimli su alamadık. İçilmeyecek şekilde su da çıkan oldu. En sonunda, belediyenin yaptığı protokol neticesinde, belediyeden suyu almak şartıyla; mevcut şebekelerle elektrik trafolar ve motor pompayı biz karşılamak şartıyla içme suyuna köyümüz kavuşacak. Bugün bunun ihalesini yapıyoruz, KÖYDES projesi ile sağlanacaktır.  İhale 3 firma katıldı, hayırlı ve uğurlu olsun.”
Diğer yandan Kaymakam Çay, geçtiğimiz hafta, bir firmanın katılmasından dolayı rekabet ortamının oluşmaması gerekçesiyle bugüne ertelenen Bayat Köyü Okulu’nun onarımı ihalesinin ise saat 11.30’da yapılacağını belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL