Genel Gündem Spor Tüm Manşetler

BU OKULU EREĞLİ’YE YAPTIRAMAYANLAR UTANSIN..!

Bu mayıs ayında tanıtımı yapılan Zonguldak Kilimli Spor Lisesi sınav başvurularında gerekli ilgiyi görmedi. 24 Haziran Çarşamba mesai saati bitmesi gereken sınav başvuruları yeterli sayıya ulaşamadığından 26 Haziran Cuma mesai..

BU OKULU EREĞLİ’YE YAPTIRAMAYANLAR UTANSIN..!

50244_11641896-863657057047203-885138203-o

Bu mayıs ayında tanıtımı yapılan Zonguldak Kilimli Spor Lisesi sınav başvurularında gerekli ilgiyi görmedi.

24 Haziran Çarşamba mesai saati bitmesi gereken sınav başvuruları yeterli sayıya ulaşamadığından 26 Haziran Cuma mesai saatinin sonuna ertelendi.

Çatalağzı Cumayanı mevkiinde 4 sınıf ve 120 öğrenci kapasiteli olarak planlanan okula şimdiye kadar 60 başvuru yapıldığı belirtildi. İl dışından öğrenci gelinmesinin hedeflendiği okula Zonguldak dışından 5-6 öğrencinin başvurduğu ifade edilirken yapılacak sınav nedeniyle başvuran 60 öğrenci içinden de eleme yapılacağı belirtildi.

Özellikle yolunun bozuk olması nedeniyle öğrencilerin tercih etmediği belirtilirken okula öğretmen bulma konusunda da sıkıntı yaşana bileceği vurgulandı.

Bilindiği üzere Spor Lisesi’nin daha önce Kdz. Ereğli’ye yapılması planlanıyordu. Ancak konuya Eren Enerji el atarak okulun bakım – onarım, spor salonu desteği vereceğini belirtmiş ve okulu Kilimli’ye aldırmıştı. Bu hususta Merhum Eğitim Dede İbrahim İzmiroğlu çok uğraş vermişti. Ancak Erdemir’in, Milli Eğitim ve siyasilerin konuya ilgisizliği nedeni ile Spor Lisesi son anda Kilimli’ye kaydırılmıştı. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL