Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

KİRLİ İTTİFAKLAR PEŞİNDE OLMADIK!

Gülüç Beldesi’nde, Türk Metal Sendikası’na ait Büyük Anadolu Ereğli Hotel’in Erdemir Salonu’ndaki genel kurulda Divan Başkanlığı’na Erol Şahin, Başkan Yardımcılığı’na Adem Öztürk, katipliklere İsmail Yılmaz, Arzu Söylemez ve Hasan Polat..

KİRLİ İTTİFAKLAR PEŞİNDE OLMADIK!
8995_27245-8263055682
Gülüç Beldesi’nde, Türk Metal Sendikası’na ait Büyük Anadolu Ereğli Hotel’in Erdemir Salonu’ndaki genel kurulda Divan Başkanlığı’na Erol Şahin, Başkan Yardımcılığı’na Adem Öztürk, katipliklere İsmail Yılmaz, Arzu Söylemez ve Hasan Polat seçildi.
 
Saygı Duruşu’nda bulunulup, İstiklal Marşı okunan genel kurulda, konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ilçeye 15 yeni müjde ile geldiğini söyledi.
 
Konuşmasına, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun selam ve sevgilerini ileterek başlayan Eroğlu, Hükümet’in ve bakanlığına bağlı birimlerin icraatlarını anlattı.
 
AK Parti’nin, büyük düşünenlerin partisi olduğunu anlatan Eroğlu, Fatih ÇakırBaşkanlığı’nda seçilecek yönetime başarı dileğinde bulundu.
 
Türkiye’nin son 12 yılda ekonomik açıdan büyük mesafeler kat ettiğini savunan Eroğlu, bölgesel konuşmasında ise şöyle dedi:
  
“Geçmişte 6 saatte gelinen Ereğli’ye şimdi 2 saat 15 dakikada geldim. İstanbul’u, Ankara’ya Ereğli’ye yaklaştırdık. 16 bin kilometre bölünmüş yol ile destan yazdık. Geçmişte Zonguldak’ta 12 kilometre bölünmüş yol vardı, şimdi neredeyse bütün bölünmüş yollar bitliyor, dev tüneller açılıyor. Zonguldak’ın da su sorununu dev bir tünel açarak kökünden halledeceğiz. Allah izin verirse Ereğli’nin su meselesini 2060 yılına kadar çözmek boynumuzun borcudur. Belediye Başkanı (Ankara’ya) geldiğinde söz vermiştim. Şu anda Kızılcapınar Barajı’nda isale hattı yapılıyor. Bu çalışmalar 2016’da bitecekti, az önce ise 2015’in sonunda bitsin diye talimat verdim.
 
Bakanlık olarak 1001 günde 1000 adet gölet yapıyoruz. Alaplı’da da bir gölet yapıyoruz. Bütün dereler ıslah ediliyor. Ereğli Zonguldak’a en büyük hizmetler hükümetimiz döneminde gelmiştir. Hükümetimizce geçen yıl sonuna kadar 5 milyar 600 milyon lira Zonguldak, ilçe ve beldelerine yatırım yapıldı. İnşallah yıl sonuna kadar 7 milyar liraya çıkacaktır. Belediye yatırımları bunların haricindedir. Zonguldak’ı susuzluktan kurtardık, 30 dereyi ıslah ettik. 11 milyon yeni fidan diktik, 6 adet meteoroloji ölçüm istasyonu kurduk. Alaplı’da yaklaşık 7 bin metreküp içme suyu verecek olan bir gölet yapıyoruz.”
 
EREĞLİ ARITMA TESİSİNE KAVUŞUYOR                                                       
  
Orman ve Suakanı Eroğlu, Türk kültüründe, bir yere giderken eli boş gidilmediğini örnek vererek, şöyle konuştu:
 
“Dolayısıyla size de heyben dolu geldim. Geçen yıl geldiğimde 20 müjde vermiştim, bu sefer de 15 müjde ile geldim. 9 DSİ müjdesi 5 Orman Genel Müdürlüğü 1 tane de Koruma Milli Parklar’ın olduğu müjdelerdir. Biz, sözün eri bir partiyiz, sözün eri bir hükümetiz, bu bakımdan sözümüzü yerine getiririz. Ereğlimizin arıtma tesisi önümüzdeki yıl bitiyor. Bozuk orman alanlarını halka açıyoruz. Geçen yıl verdiğimiz müjdeler neredeyse 18 ayda tamamlanmış olacak. Bu yıl verdiğimiz müjdeleri de en geç 15 ay içinde tamamlayacağız. Bir yıl önce bitecek olan arıtma tesisi sayesinde artık Ereğlimiz memba suyu gibi su içecek.”
 
“EREĞLİ’DE DESTAN YAZDINIZ”                                                   
 
Ereğli ve Zonguldaklı kardeşlerime teşekkür borçluyum. Yüzde 54.4’lük oyla burada destan yazdınız. Bütün teşkilatımıza şükran borcumuz var. Türkiye’de siyasi istikrar olmazsa, ekonomik istikrar da olmaz. Türkiye’de siyasi istikrarı da siz sağladınız, bunun için alkışlar sizin için. AK Parti bu ülkede sadece Allah rızası için çalışan bir partidir.
 
AMAÇ TÜKETEN DEĞİL, ÜRETEN ÜLKE…                                                      
 
Türkiye tarımda, üretimde dünyada 7 sıraya yükselmişse sulamaların büyük rolü var. Türkiye’yi de dünyaya gıda üretip ihraç eden merkez haline getirmek istiyoruz. Bunu da yapacak gücümüz var. Ağaçlandırmada muazzam bir seferberlik yaptık. Şu ana Dakar 3 milyar 250 milyon fidanı toprakla buluşturduk.
 
“DESTAN YAZACAĞIZ”                                                   
 
2015 seçimleri çok önemlidir çünkü Türkiye son 12 yılda istikrar yakaladı. Ama Türkiye’nin bu muazzam yükselişini hazmedemeyenler var, önünü kesmek için pek çok hamle yapıldı. Liderlerimizin dik duruşuyla bunlar aşıldı.
 
2015’de gece gündüz çalışarak, kapı kapı çalışarak AK Parti’ye destan yazdıracağız.”
 
Eroğlu’na konuşmasının ardından İlçe Başkanı Fatih çakır Çiçek takdim etti.
 
UÇAR: DAHA DİNAMİK KADROLARLA…                   
 
AK Parti İl Başkanı Hamdi Uçar, partilerinin Belde ve ilçe kongrelerini hızlı şekilde yaptıklarını hatırlatarak, “ tabi bu süreci AK Parti teşkilatlarına yakışır şekilde, büyük bir olgunluk içerisinde süreci devam ettiriyoruz. Tabi AK parti ailesi olarak büyük bir olgunluk ve heyecan içerisinde oluşturulacak daha dinamik kadrolarla 2015 genel seçimlerini de en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Sürece katkı ve destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
  
CANDAN: “HİÇBİR ZAMAN KİRLİ İLİŞKİLER 
VE İTTİFAKLAR PEŞİNDE OLMADIK!..”
AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, genel merkezin verdiği karar doğrultusunda genel kurulun yapılandırıldığını belirterek, “Biz bir aileyiz, bu karara saygı duymak zorundayız. Biz bir takım oyunu oynuyoruz, başımızdakiler neye karar verdiyse o biçimde ve tarzda oynamak zorundayız. Dolayısıyla kongremizin öncelikle şehrimize ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
 
Göreve seçildiği 3,5 yıllık süreçte, hükümet tarafından ilçeye yapılan OSB yolu, köprülü, kavşak, Adliye Binası, hastane binası, okullar, Öğretmenevi binası gibi hizmetleri aktaran Candan, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Ereğli’deki yeni Hükümet Konağı için karar verildi, inşallah önümüzdeki günlerde temelini atacağız. Mobese ihalesi yapıldı. 2 bin kişilik stat için sayın bakanımızdan da sözünü aldık. Hastane yolu Belen Sanayi Sitesi’nden Neyren tepesine kadar yol duble olacak, hastane kavşağı da bitmiş olacak. Çalışmalar için elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. Ama bunlarla birlikte bir şey daha yaptık. Biz bu kadim milletin kalbini kazandık. Biz bu kentte öğrenilmiş çaresizliğin sendromunu kırmaya çalıştık. Karadeniz Ereğli ilk kez bir sosyal, zihinsel deneyimden geçiyor. Bu, bizim gece gündüz burada çalışmamızın eseridir. Bunun akabinde de 40 yıllık CHP iktidarını devirerek, bu kenti AK Parti’yi kazandırdık. Biz bunu, Ereğli’deki siyasetin tarzını değiştirerek yaptık. Yanlışlara ve yanlış yapanlara karşı her zaman dik durduk, haklının yanında olduk. Yalan ve dedikodu değil, her zaman hizmet üretmeye çalıştık. Kirli ilişkiler, kirli ittifaklar peşinde asla koşmadık. Ereğli’de dürüst ve ilkeli siyasetin temsilcisi olduk, olmaya da devam edeceğiz.
 
“HAYALİMİZ EREĞLİ’Yİ FAKÜLTELER KAMPÜSÜ YAPMAK”                                
 
Bir hayalimiz var, Ereğli’de fakülteler kampüsü olmasını istiyoruz. Fakültelerin mahalle aralarında, yüksek lise gibi farklı farklı olmasından öğretim görevlisi olarak hicap duyuyorum. Çünkü üniversiteler topluma yön gösteren bireyleri yetiştirir. Onun için bulunduğu ortamın ufkunun açık olması lazım kı, beyinlerinin de ufkunun açık olması lazım. Onun için geldiğimizden beri varsa da yoksa eğitim diyoruz. Ama bu kenti AK Parti’ye kazandırmanın bir ödülü, taçlandırması olarak ben ve belediye başkanım sizden de istirham ediyoruz, Ereğli’deki eski hastaneler bölgesinin fakülteler kampüsü olmasını can-ı gönülden istiyoruz. Bu hayalimizi inşallah gerçekleştireceğiz.”
 
UYSAL: “YOL ARKADAŞLARIMLA BİRLİKTE…”                   
 
Göreve seçilmesinin ardından geçen 7,5 aylık sürede yaptıklarını anlata Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Belediye binamızda her şey tamam ancak henüz makamıma geçmedim. Bunu da burada açıklıyorum. Makamımda Türk bayrağı var, belediye Bayrağı var fakat bizde vefa da var. Orada Sayın Cumhurbaşkanımızın resmi olmadan, Başbakanımızın da resmi tamamlanmadan o odaya girmeyeceğim. Biz, katılımcı belediyeciliği de şehrimizde uyguluyoruz. Her kararda oranın paydaşlarıyla konuşuyoruz. Her konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın da belediyecilik anlayışındaki şartlarını yerine getiriyoruz. Fakat biz hiçbir zaman “yeter” demiyoruz, demeyeceğiz. Bu dönem Ereğli’nin en büyük şansı, merkezi hükümetle yerel yönetimin, belediye başkanı ile milletvekilinin uyum içinde çalışmasıdır. Şehrimiz, bunun semerelerini çok hızlı şekilde görmeye başlamıştır. Kızılcapınar Barajı bittiğinde şehre 50 yıl ve 350 bin nüfusa yetecek suya kavuşacağız.
 
“BİZİM BİRLİĞİMİZ, EREĞLİ’NİN BİRLİĞİDİR”           
 
Sevgili İlçe Yönetiminde eski ve bugünden sonra görev alan arkadaşlarım, Sayın Meclis üyesi, il genel meclis üyesi arkadaşlarım, hepinize ‘yol arkadaşlarım’ dedim. Bizim birliğimiz Ereğli’nin birliğidir. Bizler el ele, gönül gönüle verip bugüne kadar kaybettirilen zamanı geri kazanacağız. Çünkü milletimiz bizlerden hizmet bekliyoruz. Biz de halkımızın hizmetleri için Devlet kurumlarından bir şeyler isterken aklımızı kullanacağız. Bizler Sayın Bakanımızın Keşke Atatürk kültür merkezinde üniversite öğrencilerimizle ağırlayıp yeni stadımızda güzel bir maç seyredip, kent meydanında bir kahve içerek gidin dememiz lazım diye düşünüyorum. Aklımızı kullanacağız. Çünkü çağ bilgi çağıdır.
 
Sayın bakanımızla birlikte olmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Çünkü, Sayın Bakanımızla birlikte olmak demek, sayın Başbakanımızla, sayın bakanlarımızla, sayın milletvekillerimizle beraber olmak demektir. İzler Ereğli’de 40 yıllık CHP iktidarına son verdik. Bizler 20 yıllık bir belediye başkanını değiştirdik. Bu başarının, bu zaferin ödülü olarak eski Devlet Hastanesi binalarının fakülteler olmak üzere Üniversiteler kampüsüne verilmesini ve bunu Sayın Başbakanımıza sizlerin iletmesini şahsım, Ereğli halkı adına arz ediyorum.”
 
Konuşmaların ardından, Bakan Eroğlu salondan ayrılırken, oy kullanma işlemine geçildi.
 
330 delegenin hazır bulunduğu genel kurulda, haber yayına hazırlandığı dakikalarda oy kullanma işlemi, bitmiş, sayma işlemi devam ediyordu.
 
Genel Kurula AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Köksal Toptan, Özcan Ulupınar, eski Zonguldak milletvekilleri Fazlı Erdoğan, Polat Türkmen, MYK Üyesi Emine Çift, .bazı siyasi parti ilçe  başkanları, AK Partili çevre belediye başkanları, teşkilat başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, bazı belediye başkan yardımcıları, Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, Kdz. Ereğli Özel Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Çetin Çimen ve yönetimi, Ereğli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Hikmet Tezel, Ereğli Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat, Ereğli Berberler Odası Başkanı Murat Cebesoy, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, ZERÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kır, çok sayıda dernek başkanı, sivil toplumkuruluş temsilcisi ile partililer katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL