logo

Kılıç gazileri unutmadı…

Karadeniz Ereğli Türkiye Değişim Partisi İlçe Başkanı Mehmet Kılıç 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kılıç’ın mesajı şöyle:

Bilindiği üzere T.B.M.M tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu büyük komutan Mustafa Kemal ATATÜRK’e gazilik unvanının verildiği 19 Eylül 1921 tarihi Gaziler Günü olarak kabul edilmiştir.

 

        Tarih boyunca vatanı, bayrağı ve bağımsızlığı uğruna mücadeleler veren Türk Milleti bu uğurda her zaman seve seve canını ortaya koymuş ya şehitlik ya da gazilik mertebesine erişmiştir. Türkiye Cumhuriyetinin kurulması Yüce Milletimizin bu fedakarlığı ve inancı sayesinde olmuştur. Üzerinde bağımsız bir şekilde yaşadığımız bu vatanı canları pahasına korumuş olan tüm gazi ve şehitlerimize Büyük Türk milleti her zaman minnettar kalacak ve dün olduğu gibi bugün de vatanının bölünmez bütünlüğünü, bayrağını, bağımsızlığını ve vatan toprağını canı pahasına koruyacak ve savunacaktır.

 

        Milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs germiş; gerektiğinde canını vermekten çekinmeyip, milletimizin daima büyük zaferlere ulaşmasını, hür ve müstakil yaşamasını sağlamıştır.

 

        Bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bu vatanı bizlere kazandıran ve emanet eden tüm silah arkadaşlarına, kahramanlıkları ile her zaman gurur duyduğumuz gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. Başta vatanımızın varlığı, birliği ve beraberliği için her dönemde canlarını feda eden aziz şehitlerimiz olmak üzere ebediyete intikal eden gazilerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyor, tüm gazilerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum. 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?