logo

27 Mayıs 2020

KES “OLASI HAK İHLALİNDE…”

Kdz Ereğli Spor (KES) Kulübü tarafımız belli dedi.

Kdz Ereğli Spor (KES) Yönetimi adına yazılı bir açıklama yapan Basın Sözcüsü Eda Kertlez ‘liglerin hiç oynanmamış sayılması hak ihlalinin önüne geçeceğini ve olası bir lig tescilinde ise tüm kulüplerin hakları gasp edilmiş olacaktır’ dedi.

Kdz Ereğli Spor (KES) Basın Sözcüsü Eda Kertlez’ın yaptığı yazılı açıklama şu şekilde;

“Bilindiği üzere Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekilimiz Ali Düşmez’in gün içerisinde yaptığı yazılı açıklamaya göre Süper Amatör Liglerin kaldığı yerden oynatılması ve İkinci Amatör Liglerin oynatılmamasına karar verilmiştir. Ancak liglerin tescili ya da iptali o ilin ASKF Başkanı ve İl Tertip Komitesi Başkanına bırakıldığı yazıdan da anlaşılmaktadır. Kdz Ereğli Spor (KES) olarak Ereğli İkinci Amatör Küme A Grubunda mücadele etmekteyiz. Ligimiz A ve B Grubu olarak ikiye ayrılmış ve grup liderleri direk üst lige terfi edecek ve grubunu ikinci tamamlayanlar diğer grup ikincisi ile eleme maçı oynayarak bir üst lige terfi ettirilecekti. Yaşanan bu pandemi süreci nedeni ile liglerimizin sağlığımız ön planda tutularak oynatılmaması en doğru karardır. Lakin olası ligin bu şekilde tescil edilmesi kulüplerin hak gaspına uğramasına sebep olacaktır. Malumunuzdur ki Türkiye Cumhuriyeti Anayasası 36. Maddesinde de yer alan ‘Hak İhlali Kanunu’ dünyadaki tüm ülkelerin anayasasında da kabul edilmiş bir maddedir. Zonguldak ASKF Başkanı Kemal Demir ve İl Futbol Tertip Komitesi Başkanı Metin Malkoç’un İkinci Amatör Küme’yi hiç oynanmamış kabul ederek karara bağlayacağına, kulüplerin haklarını koruyacağına inancımız tamdır. Kulüpler yaptıkları masraflar ve zahmetlerle girdikleri bu yarışı gelecek sene yenileyebilir. Ancak olduğu gibi tescil durumunda tüm kulüplerin hakları gasp edilmiş olacaktır. Kdz Ereğli Spor yönetimi olarak liglerin hiç oynanmamış sayılması tarafında yer aldığımızı belirtmek isteriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

ZES&KES Basın Sözcüsü

Eda KERTLEZ

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

KES “OLASI HAK İHLALİNDE…”” için 1 yorum

  1. Tanju : diyor ki:

    Süper amatör ligi farklı şartlarda,farklı imkanlarla mı oynatılıyor?Aynı tehdit orada yok mu?peki sizin dediğniz gibi lig oynanmamış kabul edildiğinde verilen emekler alınan puanlar yok sayıldığında hak gasp edilmemiş mi oluyor?A grubunun ilk yarısı tamamlandı ve ortacı spor lider bunu yok saymak ortacı kulübünün ,futbolcuların ve oraya gelen taraftarın hakkını gasp etmektir biz buna razı değiliz

Gaziantep escort sms onay Betboo yeni giriş