Genel Gündem Tüm Manşetler

KERİM’İ ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, kendisinden haber alınamayan genci arama çalışmaları sürüyor. 16 yaşındaki lise öğrencisi Kerim Karapınar’ın 5 gündür kayıp olduğu bildirildi. Çocuklarını bulmak için arama çalışmalarına devam eden kayıp gencin..

KERİM’İ ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

sizinkiler-perisan-evlat-bir-ses-ver-artik-9vij2

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, kendisinden haber alınamayan genci arama çalışmaları sürüyor.

16 yaşındaki lise öğrencisi Kerim Karapınar’ın 5 gündür kayıp olduğu bildirildi. Çocuklarını bulmak için arama çalışmalarına devam eden kayıp gencin ailesi, ilçedeki belirli noktalara ilan astı. Karapınar ailesi, Kerim’in sağlığından endişe etmeye başladıklarını ifade ettiler.
8 Temmuz günü, akşam saatlerinde arkadaşları ile iftar yapmak için evden çıktığı belirtilen Kerim Karapınar’ın, o günden sonra eve denmediği bildirildi. Asılan ilanlarla çocuklarını bulmak isteyen aile fertleri, geçmiş olabileceği yerlerdeki mekânlara ait güvelik kamera kayıtlarını da inceleme altına aldı.  
Sosyal Paylaşım sitesi Facebook üzerinden de Kerim’i görenlerin kendilerine ulaşmasını isteyen amca Bayram Karapınar, ağabeyi ve kardeşleri başta olmak üzere yakın akrabaları, Kerim’in arkadaşlarıyla birlikte aramalara devam ettiklerini söyledi. ‘Görüldü’ ihbarları üzerine şehir dışına giden Kerim’in babası ve kardeşinin, gittikleri her yerde ‘ihbarların’ asılsız çıktığını belirtti.  
Baba Özcan ve Anne Emine Karapınar’ın perişan olduğunu öne süren amca Bayram Karapınar, yeğeninin bilinen bir sıkıntısının olmadığını ifade ederek, şöyle konuştu: “Aynı her ailedeki ortamlar nasılsa aynı öyle. Herhangi bir sıkıntısı yoktu. Salı günü akşamleyin iftara çıkıyor.  Arkadaşlarıyla buluşuyor, iftarı yapıyorlar. Ondan sonra birbirlerinden ayrılıyorlar. O günden o saten sonra akşam gece eve gelmediği için sabah aramaya başlıyoruz. O saatten sonra emniyete de bildirdik emniyetinde haberi var. Bütün yerel gazetelere bildirdik. Oralarda hep internet sitelerinde aranıyor. Facebook’ta paylaşılıyor. Her yerde bütün arkadaşları okul arkadaşları hepimiz dört koldan arıyoruz. Bütün arkadaş çevreleri hep bizle beraber araştırıyorlar. Onlarda dört koldan arıyorlar kız arkadaşları, erkek arkadaşları hepsi bizimle beraber arıyorlar. Hani sağdan soldan haber geliyor ‘şurada gördük’  diyorlar ama kesinlikle asılsız çıkıyor. En azından bir yerde küçük bir yazısını bir şeyini görsek! Yani sağlığından endişe etmeye başladık artık.Milletin içinde en azından bir umut olur. ‘Ya tamam buradaymış’ desek tamam. Ondan sonra geziyor mu? Tozuyor mu? Nere de ne geziyorsa gezsin!
Kendi kendine artık ne oldu? Başına bir iş mi geldi? Farklı şeyler düşünmeye başladık yani. Aklıma başka bir şey getirmek istemiyorum. Bir an önce bizi görüyorsa, duyuyorsa, en ufak bir belirti vermesini istiyorum. Ya birimizin cep telefonundan ya Facebook’tan ya bir yerden ben iyiyim falan desin. Yani yeri de önemli değil, bir şekilde iyi olduğunu bize belirtsin.”

“ANNEN ÇOK KÖTÜ”
Diğer yandan, Baba Özcan Karapınar, Facebook üzerinden seslendiği oğluna, “Oğlum nerdesin? Neden haber vermiyorsun. Bizi hiç mi düşünmüyorsun. Biz çok endişeliyiz. Sadece iyiyim yaz. Bu bize yeter. Hiç bir şey önemli değil. Bizim için sen önemlisin. Bizi seviyorsan haber ver. Annen çok kötü” diye yazdığı görüldü.
Amca Bayram Karapınar, Kerim’i gören ya da yerini bilenlerin kendilerine 0 536 3390776 ve 0 531 5146444numaralı telefondan ulaşmalarını istedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL