Genel Gündem Tüm Manşetler

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, kalfalık ve ustalık eğitimi kayıtlarının devam ettiği bildirildi. Ereğli Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünce Çıraklık sistemine kayıt olup eğitim neticesinde belge almak isteyen çırak..

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

kayitlar-devam-ediyor-hgsgb

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, kalfalık ve ustalık eğitimi kayıtlarının devam ettiği bildirildi.
Ereğli Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünce Çıraklık sistemine kayıt olup eğitim neticesinde belge almak isteyen çırak öğrencilerin, 30.01.2015 tarihine kadar kayıtlarını yaptırabilecekleri belirtildi.
Açıklama şöyle:
“Mesleki Eğitim kapsamında bulunan 153 meslek dalında çalışan, kalfalık ve ustalık belgesi bulunmayan kişiler kuruma kayıt yaptırabilecektir. Ayrıca, herhangi bir işyerinde çalışmayan, işsiz olan ancak meslek öğrenmek isteyen kişilere kurumun meslek ve rehber öğretmenlerince, mesleki yönlendirme yapılıp işletmelerde pratik eğitim yapabilecekleri işyerleri bulunarak kayıt yaptırmalarına yardımcı olunmaktadır. Böylelikle ilçemizdeki işsiz ve mesleksiz kişilerin meslek öğrenerek istihdam edilmeleri sağlanmaktadır.
Kayıt yaptıran Çıraklık eğitimi öğrencilerinin İş kazaları ve Meslek hastalıkları sigortaları Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünce karşılanmaktadır.
Konuya ilgi duyan genç veya yetişkin kişilerin 30.01.2015 tarihine kadar kışla sanayi sitesi sosyal tesislerinde hizmet vermekte olan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL