Genel

Kayıp gençlerin ailelerine destek

Kumburgaz sahilinden altı gün önce öğle vakti kiraladıkları deniz bisikletiyle açılan 5 kişiyi arama çalışmaları sürerken Sağlık Bakanlığınca görevlendirilen uzman heyetin, kayıp yakınlarına tıbbi, sosyolojik ve psikolojik destek vereceği öğrenildi…

Kayıp gençlerin ailelerine destek

Kumburgaz sahilinden altı gün önce öğle vakti kiraladıkları deniz bisikletiyle açılan 5 kişiyi arama çalışmaları sürerken Sağlık Bakanlığınca görevlendirilen uzman heyetin, kayıp yakınlarına tıbbi, sosyolojik ve psikolojik destek vereceği öğrenildi. Büyükçekmece Devlet Hastanesi Başhekimi Tok, “Ailelerin psilokojik travmayla birlikte başka sıkıntılar yaşamasını istemiyoruz” dedi. Kayıp Yusuf Büyükizgi’nin babası Mustafa Büyükizgi de “En azından bir mezarı belli olsun. Gidelim, mezarında bir Fatiha okuyayım, istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Mikail Çelik, Serdar ve Doğan Demir kardeşler, Şükrü Kahraman ve Yusuf Büyükizgi’yi arama çalışmaları sürüyor. Türk Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın (TPAO) sismik araştırma gemisi “Barbaros Hayreddin Paşa” arama çalışmalarını Kapıdağ Yarımadası ile İmralı Adası çevresinde, Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi üyeleri de kıyıdan sürdürüyor.

Büyükçekmece Devlet Hastanesi Başhekimi Hasan Tok ile beraberindeki uzman heyet, kayıp 5 kişinin sahilde bekleyen yakınlarını ziyaret etti.

Ailelere taziyelerini sunan başhekim Hasan Tok, bakanlık görevlendirmesiyle kayıp yakınlarına tıbbi, sosyolojik ve psikolojik anlamda destek olabilmek için geldiklerini söyledi.

Psikiyatrist, psikolog ve sosyal çalışma uzmanlarıyla beraber geldiklerine işaret eden Tok, “Onların bu süreci daha az travmayla atlatabilmeleri için yapabileceğimiz hususları değerlendirmek için buradayız. Psikiyatrist arkadaşımız ailelerle birebir görüştü” dedi.

Kayıp yakınlarına destek sağlamak için bir plan hazırlandığını aktaran Tok, “Psikolojik destek anlamında da psikiyatri uzmanımız aile ve yakınlarını değerlendirdi. Şimdi onların bir kısmını çevredeki uygun hastanelere götürerek tetkiklerini yapacağız. Ailelerin psilokojik travmayla birlikte başka sıkıntılar yaşamasını istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Tok, 112 Acil Servis ekiplerinin de olay yerinde bekleyişini 24 saat sürdürdüğünü kaydetti.

Webmaster olmak ve güzel sıcak hayallerinizi bir umuta bağlayın hemen yelkenden bugün komut bilgilerinizi fazlalaştırın. farkıyla hayatınızın en güzel webmaster anılarını yaşayabilir, bugün yelkenden gibi materyal gibi programları indirebilme imkanını sağlayan hizmetlerinden sizlerde kaynaklanın iyi günlerde kullanmanız dileklerimizle.

“Aramalar devam etsin”

Kayıp Yusuf Büyükizgi’nin babası Mustafa Büyükizgi de oğulları bulununcaya kadar aranmaya devam edilmesini istedi.

Olayın hatalar zinciri nedeniyle yaşandığını anlatan Büyükizgi, şu ifadeleri kaydetti:
“Yusuf’un arkadaşının burada yazlığı vardı. 4-5 arkadaş ara sıra bir araya gelirlerdi. Bu yıl ikinci kez gelmişti. Gezmeyi severdi. En azından bir mezarı belli olsun. Gidelim, mezarında bir Fatiha okuyayım, istiyoruz. Ama diri çıkması bizim için büyük bir mucize.”

Öte yandan bekleyişlerini devam ettiren kayıp yakınlarına ve görevlilere İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Kızılayı tarafından kumanya ikramı yapılıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL