Ekonomi Genel Gündem Tüm Manşetler

İSTİFA VE ATAMA GERÇEKLEŞTİ

Kdz. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) Yönetim Kurulu Başkanlığına Ömer Muzaffer Baktır’ın atamasının yapıldığı, görevinin ise 16 Ocak’tan geçerli olacağı kaydedildi. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Yönetim Kurulu..

İSTİFA VE ATAMA GERÇEKLEŞTİ

Kdz. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) Yönetim Kurulu Başkanlığına Ömer Muzaffer Baktır’ın atamasının yapıldığı, görevinin ise 16 Ocak’tan geçerli olacağı kaydedildi.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır’ın istifasını açıklamasının ardından Erdemir tarafından Kamu Aydınlatma Platformu’na bilgilendirme bulundu.

Söz konusu bilgilendirme yazısında Ali Pandır’ın ERDEMİR yönetim kurulu başkanlığından istifasını açıklamasının ardından Bugün (6 Ocak) itibari ile görevinden ayrılacağı,  Pandır’ın yerine ise Murahhas Aza OYTAŞ İç ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından temsilci olarak Ömer Muzaffer Baktır’ın Yönetim Kurulu Başkanlığına atamasının yapıldığı yer aldı. 2011 yılından itibaren Ziraat Bankası Pazarlama ve Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüten Baktır’ın, Cengiz Holding CFO’su, Halkbank ve Pamukbank’ta ise çeşitli pozisyonlarda görev Baktır’ın 16 Ocak tarihi itibari ile görevine başlayacağı da yazılı bilgilendirmede yer aldı.
ÖMER M. BAKTIR KİMDİR?
İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1990 yılından itibaren Pamukbank T.A.Ş.’de Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Servis Yöneticisi ve Bölüm Yöneticisi olarak çalıştı. Aralık 2004 tarihinde Türkiye Halk Bankası A.Ş.’de görev yapmaya başlayan Baktır, 14.06.2005 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı’na atandı ve Mart 2010 tarihine kadar sırasıyla Kurumsal Ticari Pazarlama, Kurumsal ve KOBİ Pazarlama, Kurumsal ve Ticari Pazarlama, Kredi Tahsis ve Yönetiminden sorumlu oldu. Mart 2010’da Cengiz Holding’de göreve başlayan Baktır, Ekim 2011 tarihine kadar CFO-İcra Komitesi Üyeliği yaptı. Baktır, Kasım 2011 tarihinden itibaren Bankamızda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL