Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

İSTİFA MI EDERSİNİZ? İHRAÇ MI EDELİM?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinin muhalif imza veren isimlere operasyon başlatacağı iddia ediliyor.  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinin 24 Haziran seçimlerinde başarısız olunduğu gerekçesi ile muhalifler tarafından başlatılan seçimli kongre..

İSTİFA MI EDERSİNİZ? İHRAÇ MI EDELİM?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinin muhalif imza veren isimlere operasyon başlatacağı iddia ediliyor. 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinin 24 Haziran seçimlerinde başarısız olunduğu gerekçesi ile muhalifler tarafından başlatılan seçimli kongre talebi kampanyasında imza veren isimler için ‘ya siz istifa edin, yada biz ihraç edelim’ politikası uygulamaya hazırlandığı iddia ediliyor. 

Bu kapsamda Zonguldak’ta imza veren isimler içinde aynı durum söz konusu… 

Kdz Ereğli Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ta önceki dönem Milletvekili Şerafettin Turpçu ile ortak hareket etmiş ve Muharrem İnce tarafında yer almıştı.

Daha önce bir çok olay sebebi ile Genel Merkez tarafından kırmızı çizgi yediği iddia edilen Posbıyık için 2019 yerel seçimlerinde CHP’dan aday olmanın önü de kapanmış oldu.

Emin kaynaklardan edinilen bilgilere göre Posbıyık gibi imza veren muhalif isimlere haber gönderilerek ‘istifa mı edersiniz? İhraç mı istersiniz?’ denileceği belirtiliyor. 

Kurban Bayramı sonrasında istifaların gerçekleşme olasılığı ise oldukça yüksek… 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL