Genel Gündem Tüm Manşetler

İŞ ADAMI İLGİNÇ BİR EYLEM

Ereğli’de faaliyet gösteren işadamı Mustafa Özkan, belediye alt kadrolarının görevlerini süistimal ettiği ve başına buyruk davrandıkları gerekçeleriyle isyan etti. Özkan, belediye’nin önünde basın açıklaması yaptı. Belediye’nin önünde eylem yaparak açıklamalarda..

İŞ ADAMI İLGİNÇ BİR EYLEM

mage

Ereğli’de faaliyet gösteren işadamı Mustafa Özkan, belediye alt kadrolarının görevlerini süistimal ettiği ve başına buyruk davrandıkları gerekçeleriyle isyan etti. Özkan, belediye’nin önünde basın açıklaması yaptı.

Belediye’nin önünde eylem yaparak açıklamalarda bulunan işadamı Mustafa Özkan, Belediye’den yaklaşık 138 Bin TL alacağının bulunduğunu ve bu alacağının belediye alt kadroları tarafından, ‘Belediyespor’a bağış yapmadığı’ gerekçesiyle ödenmediğini iddia etti.
 
2 yıldır belediyenin taş ocağı işini yaptığını belirten Özkan açıklamasında; “Ereğli’de yaşayan, istihdam sağlayan bir işveren ve aynı zamanda sıradan bir vatandaş olarak Ereğli Belediyesinin uygulamalarından zarar görmekte ve rahatsızlık duymaktayım. Kişiliğim gereği yanlışların, eksikliklerin, haksızlıkların giderilmesi için sessiz kalmayıp sürekli düzeltilmesi yönünde mücadele etmişimdir. Amacım gelecek nesillere daha yaşanabilir, her türlü eğitim, iş, sağlık ve hizmet imkânlarına sahip bir Ereğli bırakabilmektir. Sorumluluk sahibi her insanında öncelikli amacı bu olmalıdır.
 
Bilindiği üzere 30 Mart yerel seçimlerinden bu yana yaklaşık 8 ay geçmiştir. Bu süre zarfında gördüğümüz bazı yanlışlıklar için mevcut yönetime yüklenmedik. Fakat uygun dille de görüşlerimizi ilettik. Fakat son aylarda işlerin çığırından çıktığını görmemek için kör olmak gerekli. Yapılan yanlışları yetkililere iletmemize rağmen, biz yaptık oldu anlayışı ile sıkıntıların, yanlışların giderilmesine yönelik hiçbir adım atılmamıştır. Bunun üzerine 10 Kasım 2014 tarihinde bilgi edinme yasası gereği ekte sunulmuş dilekçe örneği ile 4 maddelik Belediyeden bilgi talebim oldu. Henüz yazılı tarafıma ulaşan bir cevap olmadığı gibi hiçbir yönetici tarafından da aranılmadım. Dolayısı ile geldiğimiz noktada sesimizi duyurabilmek ve belki çözüm ürettirebilmek adına bu basın açıklamasına ihtiyaç duydum.
 
Konunun özeti Ereğli Belediyesinin kanunen, vicdanen, siyaseten suç işlemesidir.”, dedi.
 
Özkan’ın açıklamasının ileriki bölümlerinde belediye’deki atamalar ve belediye meclisindeki görüş ayrılıklarına değinmesi dikkatlerden kaçmadı!.. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL