logo

İNTİHAR DENİLMİŞTİ AMA…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, yol kenarında ölü bulunan ve intihar ettiği düşünülen Burhan Karakuş’un (34) cinayete kurban gittiğini değerlendiren jandarma, 3 kişiyi gözaltına aldı.

Ereğli ilçesi Dedeler köyünde dün gece meydana gelen olayda Burhan Karakuş, yol kenarında ölü bulundu. Burhan Karakuş’un yanında tabanca bulunurken, ilk belirlemelere göre intihar ettiği değerlendirildi. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında jandarma ekipleri geniş çaplı araştırma başlattı. Jandarma Suç Araştırma Timi ekipleri, yaptıkları araştırmada Karakuş’un cinayete kurban gittiği ihtimali üzerine çalışmasını yoğunlaştırdı. Yapılan çalışma sonucu Karakuş’un öldürüldüğü ihtimali üzerinde duran jandarma ekipleri, olay gecesi Karakuş’un birlikte alkol aldığı U.O. (26), E.K. (26) ve K.O.’yu (22) gözaltına aldı. Şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklama da “Zonguldak ili Ereğli ilçesi Merkez J.Krk.K.lığı sorumluluk sahasında bulunan Dedeler köyünde 19.09.2020 günü saat 02.00 sıralarında B.K. (E-32) isimli şahsın Dedeler Köyü Bereketli Mahallesi Mezarlığı mevkiinde intihar ettiği bildirilmiştir. Bildirilen olay ile ilgili Olay Yeri İnceleme Timince olay yerinde iki adet 9 mm kovan tespit edilmiş, Adli muayene çalışmalarında maktule iki el ateş edildiği, ilk atışın 1 metre mesafeden sol gözüne, ikinci atışın ise çene altından yapılmış olduğu adli tabip tarafından tespit edilmiştir. Olayda kullanılan tabanca ele geçirilmiş ve gerekli incelemeleri yapılmaktadır. Alınan istihbarı bilgilerde olayın namus meselesinden kaynaklanan cinayet olduğu bilgisine ulaşılarak çalışmalara bu yönlü devam edilmiştir. Olay gecesi maktulün, saat 23.00’a kadar U.O (E-26), E.K (E-26) ve K.O (E-22) isimli şahıslarla birlikte olduğu ve alkol aldıklarının tespit edilmesi üzerine söz konusu şahıslar gözaltına alınmıştır. Meydana gelen olay ile ilgili olarak Ereğli Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda adli tahkikata devam edilmektedir”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx