Genel Gündem Tüm Manşetler

İNANILACAK GİBİ DEĞİL !

Kdz.Ereğli TSO Başkanı Tetiker, bazı sivil toplum kuruluşları ve işadamları tarafından oluşturulan “Ereğli için mücadele platformu” na ilişkin çok ağır ifadelere yer verdi.   Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu..

İNANILACAK GİBİ DEĞİL !
mucadele-platformuna-cok-agir-sozler

Kdz.Ereğli TSO Başkanı Tetiker, bazı sivil toplum kuruluşları ve işadamları tarafından oluşturulan “Ereğli için mücadele platformu” na ilişkin çok ağır ifadelere yer verdi.

 

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturduğu, “Ereğli için mücadele platformu’na ilişkin açıklamada bulundu.  TSO’nun hiçbir acizlik içerisinde olmadığını, burada kullanılan yönetim kurulu üyeliğinin ise bir acizliğin sonucu olduğunu hatırlatan Başkan Tetiker, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

 

“ODAMIZ DESTEKLEMİYOR”

Son günlerde, “Ereğli İçin Mücadele Platformu”  adı altında oluşturulan ve kamuoyu desteği talebine yönelik çalışmaların hiç birini Odamız Yönetim Kurulunun desteklemediğini ve bu konuda Yönetim Kurulumuzda ve Oda Meclisimizde alınan hiçbir kararın olmadığını kamuoyuna ve değerli halkımıza duyurmak isteriz.

 

“DESTEK VERMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Bizler Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası olarak çözüm makamıyız,bu çerçevede yani çözüm için mücadele ederiz ; diğer Odalarla birlikte bir araya gelmemiz gerekiyorsa bunu da severek yerine getiririz, ancak şahsi çıkarlar üzerinden temeli ve teknik alt yapısı olmayan hiçbir oluşumun yanında olmadığımız gibi destek vermemiz de mümkün değildir.

 

“SENARYO OLARAK GÖRMEKTEYİZ”

Sonuç olarak Odamız Yönetim Kurulu üyeliğini onurlu bir şekilde temsil etmek gerekiyor ise, bu ünvanın burada kullanılmasını pişkinlik ve kişisel hesaplar üzerinde planlanmış bir senaryo olarak görmekteyiz.

 

“BAŞI BOZUKLUK VE KANDIRMACALAR”

Çünkü Odamız geçmişte olduğu gibi bu günde hiçbir acizlik içinde olmamış ve olamaz. Burada kullanılan Yönetim Kurulu üyeliği bir acizliğin sonucudur ve sadece kullanan şahsı ilgilendirir; bizim içinde olduğumuz ve olacağımız tüm oluşumların bir başı bozukluk ve kandırmacalarla değil sonucundan tüm halkımızın yararlanacağı bir çıkış yolu olacağını ve bu tür eylemlerin öncesi sorgulanmadığı sürece bundan sonrakilerin de inandırıcılığı yoktur ve asla olamaz; Çünkü inandırıcılığı olsa ilk önce biz inanır ve Oda olarak bu sorumluluk gerektiren davada desteğimiz tam olurdu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL