Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

İNADINA CHP..!

Bölgemizde spor camiasındaki sivri çıkışları ile gündemi adeta belirleyen bir isim olan, hem siyasi arenada hem de spor sahnesinde Rasim Ozan Kütahyalı yakıştırması yapılan Köşe Yazarımız Ali Ünlü bu makalesinde..

İNADINA CHP..!

ALİ ÜNLÜ CHP

Bölgemizde spor camiasındaki sivri çıkışları ile gündemi adeta belirleyen bir isim olan, hem siyasi arenada hem de spor sahnesinde Rasim Ozan Kütahyalı yakıştırması yapılan Köşe Yazarımız Ali Ünlü bu makalesinde sporun dışına çıkarak bölge siyasetini kaleme aldı. İlginç yorum ve tanımlamaları ile mevcut milletvekilleri ve aday milletvekilleri için çeşitli yorumlarda bulunan yazarımız Ali Ünlü, sandıkta kullanacağı oyunun rengini belli etti. Köşe yazarımız Ali Ünlü’nün makalesinin tam metni şu şekilde;

Konumuzun dışında bu makalemde siyaset ve genel seçimlerle ilgili bir yazı kaleme alacağım. Milletvekili aday listeleri kesinleşti. Ereğli ve Alaplı için tarihi bir fırsat doğdu. Aynı zamanda büyük sürprizlere imza atıldı. İlk kez Alaplı ve Ereğli AKP ve CHP den seçilecek sırada adaylar belirlendi. Bunlardan en önemlisi avukat Ünal DEMİRTAŞ tı. Zonguldak siyasetinin genç, güleç yüzlü avukatı kontejyandan genel merkez tarafından ikinci sıraya yerleştirildi. Buna, bu karara Ereğli ve Alaplı halkı büyük mutluluk duydu. Yıllarca siyaset yapanları gördük ki insanımıza tepeden bakan, egoları yüksek, vatandaşı seçimden seçime hatırlayan ve halkla barışık olmayan karakterlerdi. Zonguldak ı temsil eden milletvekillerimizi bir hatırlayalım;

Ercan CANDAN: Belirli bir gruplara istişare eden toplumdan uzak, seçmenden uzak bir profil çizdi.

Mehmet HABERAL: Zonguldak la hiç alakası olmayan seçmenle bir bağı olmayan ismi ve soyismine siyaset yapan Ankara da yaşayan bir vekil profili çizdi.

Köksal TOPTAN: Yıllarca siyaset yaptı neredeyse ömrünün yarısını aktif siyasetle geçirdi. Ereğli ve Alaplı halkı ona ne kadar yakındı ?

Hepsiyle vatandaşın arasında büyük bir uçurum vardı, yalnızca adı üstünde siyaset yaptılar. Ünal DEMİRTAŞ ise; yeni bir umut, yeni bir ışık saçıyor. Bizim çocuğumuz bizden biri. Bu siyasi bir slogan değil gerçekten bizden bir kişi. Onu ilk 2006-2007 yılında AkınSpor da görev yaparken tanıdım ve o günlerde aktif siyaset yapmıyordu. AkınSPor u desteklemek için final maçımıza gelmişti ve ayağı uğurlu geldi AkınSPor maçı kazanıp Türkiye Şampiyonası na gitmişti o günlerdi. Taaaa o günlerde Ünal DEMİRTAŞ ın siyasetle yükseleceğini, siyasi bir geleceği olduğunu tespit eden AkınSpor kulüp başkanı İ. Akın KATI dır. Bu genç avukat ın buralara geleceğini görmüş ve destek vermiştir. Sonra Ankara ya her gidişinde bana gösterdiği sıcak kanlılık ve misafirperverlik onun ne kadar alçak gönüllü olduğunun göstergesidir. Kontejyan adaylığı için başvurduğunda ona şans tanımayan insanlar ile tartışıyordum, bana onu eleştirip başka adayların bayraktarlığını yapanları birde gördük ki sayın Ünal DEMİRTAŞ ın Alaplı teşkilatının ziyaretinde en fanatik Ünal cı olmuşlardı. Ne garip değil mi, işte siyasetin iki yüzlülüğünün göstergesidir. Bizler ise dostumuzun adaylığının gururunu yaşayıp sessizce köşede oturduk. Bütün Ereğli ve Alaplı sporcu kardeşlerime, spor kulübü temsilcilerine, teknik adamlardan sayın Ünal DEMİRTAŞ için destek istiyor ve oyumun rengini belli ediyorum inadına Ünal DEMİRTAŞ inadına CHP..!

Ali ÜNLÜ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL