Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

İLK AKP – CHP KOALİSYONU EREĞLİ’DEN..!

7 Haziran genel seçimlerinden sonra Ak Parti’nin tek başına iktidar olamayışının ve koalisyon arayışlarının hız kazandığı şu süreçte ülke genelinde hükümet kurma çalışmaları süre dursun ilk AKP – CHP koalisyonu..

İLK AKP – CHP KOALİSYONU EREĞLİ’DEN..!

akp chp koalisyon kdz ereğli

7 Haziran genel seçimlerinden sonra Ak Parti’nin tek başına iktidar olamayışının ve koalisyon arayışlarının hız kazandığı şu süreçte ülke genelinde hükümet kurma çalışmaları süre dursun ilk AKP – CHP koalisyonu Karadeniz Ereğli Belediyesi’nden geldi.

Kdz Ereğli Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Nezih Anıl AKP’li Belediye’de Başkan Yardımcısı olacağı iddiaları kamuoyunda bomba etkisi yarattı.

Konu ile ilgili olarak yine CHP’li meclis üyeleri Özkan Özyağcı ve Cumhur Nalcı’nın belediyedeki yetkili isimlerle pazarlığa oturduğu belirtiliyor.

Yapılan pazarlıklara göre CHP’li Meclis Üyesi Nezih Anıl’ın Başkan Yardımcısı olması durumunda Su İşleri Müdürü Deniz Koca, Eski Fen İşleri Müdürü Oğuz Cömert, Eski Temizlik İşleri Müdürü Sezgin Okumuş ve 40 yeni kadroyu (personel) kendi bünyesinde istediği edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Ak Partili meclis üyelerinin hepsi karşı çıktı..!

Kapalı kapılar ardında yapıldığı iddia edilen bu pazarlıkların hemen Ramazan Bayramı sonrasında gerçekleşeceği belirtilirken konuya hakim olan veya duyan Ak Partili Meclis Üyelerinin bu duruma kesinlikle karşı çıktığı hatta ‘bu kadar Ak Partili Meclis Üyelerinin içinde Başkan Yardımcılığı yapabilecek bir tane adam yok mu?’ diyerek yaşanan bu gelişmelere tepki gösterdikleri söyleniyor.

Tüm bu gelişmeler süre dursun Ak Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve Hüseyin Özbakır’ın bu durum ile ilgili yorum yapmaktan kaçındığı böyle bir şeyin söz konusu olduğu takdirde aile meselesi olmasından dolayı içimizde hallederiz diyerek yorumda bulunmadığı belirtiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL