İddialara açıklama geldi…

Lisesinin bahçesine konteynerler konuldu, iddiası doğru değildir…

İddialara açıklama geldi…

08.05.2023 tarihli Pusula Gazetesinde çıkan  “Okul bahçesine konteynır konuldu: 48 bin lira istendi!” Başlıklı habere ilişkin olarak Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül tarafından yapılan açıklama şöyle;

“Söz konusu haberde belirtilen Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN’ın talimatı ile eğitim ve öğretimi devam eden Kdz. Ereğli Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesine konteynerler konuldu, iddiası doğru değildir. Konteynerler, yerlerine Özel Eğitim Kampüsü yapıldığı için devam eden İnceleme sonuçlanıncaya kadar,  ileriki süreçte Okula yapılması düşünülen Uygulama oteli alanına konulmuş olup inceleme sonucuna göre hareket edilecektir.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN’ın yazılı ya da sözlü olarak böyle bir  talimatı olmamıştır. Konu ile ilgili olarak sürücü kurslarından böyle bir talep Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gelmiş olup, konu Valiliğimizce görevlendirilen muhakkikler tarafından incelenmektedir. İnceleme neticesinde verilecek karar sonrası sürücü kurslarının talebi olumlu ya da olumsuz olarak değerlendirilecektir. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce de verilmiş bir izin söz konusu değildir. Haber gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL