Genel Siyaset Tüm Manşetler

İÇME SUYUNU SORDU

DSP Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Op. Dr. Recep Erdoğan, bir sosyal paylaşım sitesindeki iletisinde, kanalizasyonların arıtılmadan denize verildiğine de dikkat çekerken içme sularının güvenli olup olmadığını sordu. Erdoğan’ın iletisi..

İÇME SUYUNU SORDU

erdogandan-su-sorusu

DSP Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Op. Dr. Recep Erdoğan, bir sosyal paylaşım sitesindeki iletisinde, kanalizasyonların arıtılmadan denize verildiğine de dikkat çekerken içme sularının güvenli olup olmadığını sordu.

Erdoğan’ın iletisi şöyle:

Günaydın değerli dostlarım. Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Doğal varlıkların korunması ve doğal varlıklardan (Deniz, hava, yeşillik), kamu yararı temelinde yararlanılmasını sağlamak yönetimimizin sorumluluğunda olacaktır. Alt yapıyı Ereğli’de biz bitirdik diyor, sayın Belediye başkanımız. Kanalizasyon sularının arıtılmadan denize verildiğini biliyor muydunuz? Ereğli de atık su arıtma tesisimiz yok. Musluk suyunu güvenle içebiliyor muyuz? Suyumuz hem pahalı, hem güvenli değil. Güvenli ve daha ucuz su temini görevimiz olacaktır. Arıtma istasyonu kurarak, güvenli içilebilir musluk suyu vereceğiz. Kanalizasyon sularını atık su arıtma tesisinden geçirildikten sonra denize vereceğiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL