Genel Gündem Tüm Manşetler

HOŞ OLMADI..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde, Yağlı Direk Bayrak Kapma Yarışı öncesi ‘pazarlık krizi’ yaşandı. İlçede, Bozhane mevkisi Ereğli Limanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe katılım yoğun..

HOŞ OLMADI..!

guzel-basladi-hos-bitmedi-mc4js

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde, Yağlı Direk Bayrak Kapma Yarışı öncesi ‘pazarlık krizi’ yaşandı.
İlçede, Bozhane mevkisi Ereğli Limanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe katılım yoğun oldu. 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinliklerinin ‘deniz eğlenceleri kısmında renkli görüntüler oluştu.
Etkinlik, Belediye Folklor Ekibi’nin halk oyunları gösterileriyle başladı.
Yapılan halat ve kürek çekme ile yüzme yarışları, ilgiyle izlendi. Yarışmalarda dereceye giren yarışmacılara ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.
Sıra merakla beklenen Yağlı Direk Bayrak Kapma Yarışı’na geldiğinde ise yarışmaya katılan gençler ile Belediye Başkanı Hüseyin Uysal arasında sıkı ‘para ödülü’ pazarlığı yapıldı.
Uysal’ın 8 bin liraya kadar çıktığı para ödülünü ısrarla arttırmak isteyen yarışmacılar, parayı kabul etmemekte bir süre direndi.
10 bin lira istemekte ısrar eden yarışmacılar, protokol üyelerinin protestosu ile karşılaştılar. Yapılan ısrara daha fazla ihtimam göstermeyen Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan ve Belediye Başkanı Hüseyin Uysal etkinlik alanını terk etti. Bazı gençlerin Başkan Uysal’ı yuhalayarak tepki gösterdiği görüldü.

DAHA ÖNCE ANLAŞILMIŞ!
Öte yandan, Hakimiyet muhabirinin belediye kaynaklarından aldığı bilgiye göre; yarışmacıların lideri ile Belediye Bakanı Hüseyin Uysal’ın daha önce yapılan görüşmede, 8 bin lira üzerinde anlaştıkları öğrenildi. Uysal’ın, “ben şov yapmayı sevmiyorum. Lütfen ‘en büyük başkan bizim başkan’ gibi tezahüratlar yapmayın” dediği bilgisine ulaşıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL