Ekonomi Genel Tüm Manşetler

HİZMETE GİRECEK

Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, 2013 yılında tamamlanan ve 2014 yılında yapılması hedeflenen projeler hakkında bilgiler verdi.   Kaymakam Yıldıray Malğaç, gazetecilere yaptığı açıklamada, İncivez Tabiat alanının 2014 yılında piknik, spor,..

HİZMETE GİRECEK

kaymakam-malgac-projeleri-anlatti

Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, 2013 yılında tamamlanan ve 2014 yılında yapılması hedeflenen projeler hakkında bilgiler verdi.

 

Kaymakam Yıldıray Malğaç, gazetecilere yaptığı açıklamada, İncivez Tabiat alanının 2014 yılında piknik, spor, oyun ve dinlenme yeri olarak projelendirilerek halkımızın hizmetine açmayı planladıklarını söyledi. Alaplı Mollabey grup bağlantısını sağlayacak yeni bir yol güzergahı üzerinde proje çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Malğaç, “Bir yılı daha geride bıraktık. Üzüntü ve sevinçleriyle geçirdiğimiz bir yılın ardından yeni bir yıla yeni umutlarla ve beklentilerle giriyoruz. 2014 yılında birçok güzelliği ve mutluluğu paylaşabilme temennisi ile ben bir kez daha hepinizin yeni yılını tebrik ediyorum. Yıldönümleri bir muhasebe imkanı verir. Belirli bir periyotta kat ettiğimiz yolu değerlendirmeye vesile olur. Ben de bu vesile sizlerle geçtiğimiz yıl içerisinde ilçemizde gerçekleştirilen kamu hizmetlerinden bazılarını paylaşmak isterim. 

 

GÖLET PROJESİ HAYIRLI OLSUN
Öncelikle bir büyük proje olan ve ilçemizin merkez ve köyleri ile içme suyu sorununu çözecek olan Gümeli göletini açıklamak isterim. 27 Aralık günü DSİ Kastamonu Bölge Müdürlüğünce ihalesi yapılan bu projenin 2015 yılında tamamlanarak faaliyete geçmesini ümit ediyoruz. İlçemize şimdiden hayırlı olsun. Yine geçtiğimiz yıl yapımı tamamlanan sentetik çim sahamızın bu günlerde FIFA’dan onayının gelerek faaliyete geçmesini bekliyoruz. 

 

“HİZMETE GİRECEK”
Gümeli Beldemizde ihalesi yapılan ve yüklenici firma tarafından geçtiğimiz ay çalışmalarına başlanılan Gümeli Kapalı Spor Salonu, Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yaptırılan 500 kişilik öğrenci yurdu. Tüm inşaat işlerinin nisan ayına kadar tamamlanarak önümüzdeki eğitim öğretim sezonunda hizmete girecek olan 24 derslikli Çok Programlı Lise binamız; geçtiğimiz ay ihaleleri tamamlanarak yer teslimleri yapılan 8 derslikli Küçük Kaymaz ve 8 derslikli Kasımlı ilk ve ortaokul binaları, yıllardır sürüncemede kalan ancak geçtiğimiz yıl tüm inşaat işleri İl Özel İdaresi vasıtasıyla yaptırılan Fatih Mahallesi Köprüsü; İlçemizde geçtiğimiz yapılan büyük işlerdir. Ayrıca ülkemizin çok büyük bir kesiminde tamamlanan ancak ilçemizde 10 yerleşim yerinde yapılmadığı görülen kadastro çalışmaları da 2013 yılında tamamlanma aşamasına gelmiştir. Önümüzde ki aydan itibaren tapu teslimlerinin başlaması planlanmaktadır. 

 

DERE ISLAH ÇALIŞMALARI
Dere ıslah çalışmalarında da Sarıkadı köyü içerinden geçen derenin ıslah çalışmaları tamamlanmıştır. Mollabey köyünün içinden geçen Karabulak deresinden başlamak üzere Alaplı çayını takiben 4 km lik derenin ıslah çalışmaları ise 2013 yılında başlamış halen devam etmektedir. 
Geçtiğimiz yıl Köy-Des projesi kapsamında Köylere Hizmet götürme birliğimize 2 dilim halinde toplam 1 milyon 68 bin TL aktarılmış, bu ödeneğin tamamı, çoğu rotmiks malzeme alımı olmak üzere, harcanmış, planlana işlerimizin de hepsi bitirilmiştir. Köylerimizde ki bu çalışmaların yapılmasında üstün gayret gösteren başta muhtarlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Bilindiği üzere köylerimizin bağlılarından olan, Mollabey, Çamcılar ve Sarıkadı yerleşim birimlerimiz bağlı oldukları köylerden ayrılmak suretiyle yeni bir köy olmuşlardır. İlçemizin köy sayısı 52 olmuştur” dedi.

 

MENDİREK YAPILMA ÇALIŞMASI
2014 yılında yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Malğaç, Alaplı Çayının denize kavuştuğu yerde mendirek yapılması için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Alaplı okul yapım çalışmaları devam ettiğini hatırlatan Malğaç, “2014 yılında ilk geldiğimiz günden itibaren yoğun emek sarf ettiğimiz ve bu emeklerimizin karşılığında oldukça mesafe kat ettiğimiz okul yapımları başta olmak üzere takip edeceğimiz çalışmalarımız olacaktır. 
İlçe merkezimizde 16 derslikli 3 okul yapılması, 1 Anadolu Lisesi yapılması, 1 İmam Hatip Ortaokulu ve lisesi yapılması, 1 anaokulu yapılması, bir köyümüze ek 4 veya 8 derslik yapılması 2014 yılında kendimize koyduğumuz hedeflerimizdir. Yeni emniyet müdürlüğü binası yatırım programına alınmış, arsa problemlerinin çözülmesi çalışmaları devam etmektedir. İlçemize Gençlik Merkezi yapılması yine 2014 yılında hedeflerimizdendir. 

 

VALİ VE MİLLETVEKİLLERİNE TEŞEKKÜR
Alaplı-Mollabey güzergahında ulaşımı rahatlatacak Alaplı Çayı boyunca yapılacak yeni yolumuz için ise çalışmalarımız devam etmektedir. Alaplı İncivez Tabiat alanının 2014 yılında piknik, spor, oyun ve dinlenme yeri olarak projelendirilerek halkımızın hizmetine açılması için çalışmalarımız devam etmektedir. Mollabey-Ahiler hattı boyunca Karabulak deresinin islah edilmesi, Alaplı Çayının denize kavuştuğu yerde mendirek yapılması işleri takip ettiğimiz işlerimizdir. Yapılan ve yapılacak olan yatırımların gerçekleşmesi için desteğini esirgemeyen başta sayın valimize ve değerli milletvekillerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL