Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

HİZMET TEŞEKKÜRÜ

AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, iş adamı Ahmet Utku tarafından yaptırılan Gülşen Utku anaokulu inşaatında inceledi ilçede yapımı devam eden çalışmalara ilişkin gazetecilere açıklamada bulundu.   Kdz..

HİZMET TEŞEKKÜRÜ
cakirdan-candana-hizmet-tesekkuru

AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, iş adamı Ahmet Utku tarafından yaptırılan Gülşen Utku anaokulu inşaatında inceledi ilçede yapımı devam eden çalışmalara ilişkin gazetecilere açıklamada bulundu.

 

Kdz Ereğli’ye birçok okul kazandırılması konusunda, Zonguldak Valiliği önderliğinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan’ın desteği ile girişimlerde bulunduğunu belirten Çakır, hayırsever İşadamı Ahmet Utku tarafından yaptırılan ve yapımı devam eden Gülşen Utku Anaokulu inşaatında incelemelerde bulundu.

 

“ERCAN CANDAN’IN CİDDİ DESTEĞİ VAR”

Çakır yaptığı açıklamasında, “Bu bölgede anaokulu olması çok iyi oldu. Gerçekten çok büyük bir nüfus kitlesi var. Bağlık Mahallesi ve Hatip sokağından yukarısına kadar baktığımız zaman bu bölgenin de böyle bir ihtiyacına hayırseverimizin katkısıyla başlattık. Devletimizin desteği ve Milletvekilimiz Ercan Candan‘ın ciddi desteği ile bunu da tamamlıyoruz. Cuma gününe kadar Eğitim ile alakalı inşallah Ereğli’mize bir müjde daha vereceğiz. Onunda son ihale çıkma aşamasına geldi. Onu da önümüzdeki günlerde sizler ile paylaşacağız. Diğer yerlere baktığımızda kırsalda beldelerimizde ve köylerimizdeki okullar devam ediyor. Bir tarafta Çiğdemli’ de bir tarafta Ormanlı merkezde bir tarafta Kurtlarda, bunları zaman zaman inceliyoruz. Ereğli’mizin için toplam 11-12 civarında okul ile ilgili çalışmalarımız sürüyor”

 

“EREĞLİ’DE KAZANDIĞIMIZI

EREĞLİ’NİN HİZMETİNE SUNUYORUZ”

Hayırsever işadamı Ahmet Utku ise yaptığı konuşmada eğitime önem verdiklerini dile getirerek, “Uzun zamandır düşündüğümüz bu projeyi başta Sayın Kaymakamımız ve Eğitim Vakfı’nın da destekleri ile birlikte hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgemizdeki okul ihtiyaçlarının bilincinde olarak, Ereğli’de kazandığımızı Ereğli’nin hizmetine sunmak için böyle bir çalışmanın içerisinde olduk. Bu lezzeti Ereğli’deki herkesin tatmasını arzu ediyorum. Milli Eğitim yetkililerinden aldığımız bilgilere göre, okulumuz inşallah önümüzdeki eğitim, öğretim dönemine yetişecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ereğli halkına hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

YENİ HASTANENİN DURUMU

Yeni Devlet Hastanesi ile ilgili ‘de açıklamalarda da bulunan Çakır, 17 Mayıs’ta binayı müteahhitten teslim alacaklarını ve bina ile ilgili uzman bir kadronun geleceğini ifade ederek, “Binanın dizayn tefrişatı devam ediyor. İhalesi zaten yapıldı. Bu çalışmalarda bizim tahminimiz 1-1,5 ayı bulur.
Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinin bizlere verdiği bilgiye göre, Temmuz ayının ikinci yarısı, ya da sonlarına doğru tam anlamıyla hizmete açılır hale gelecektir denildi”

 

GÜLÜÇ-KEPEZ KARAYOLU

Gülüç ile Kepez arasındaki yol güzergahı ile ilgili Çakır şunları söyledi: “Biz bu yol ile ilgili yapacaklarımızı bütün seçim döneminde de halkımıza paylaşmıştık Sağolsun Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal ve Ekibi bu anlamda destek verdi. Diğer yandan Milletvekilimiz Ercan Candan da ödenek noktasında destek oldu. Yolumuz sürati bir şekilde devam ediyor. Bunlar bizim için önemliydi. Gençlik Merkezi ile geçtiğimiz hafta Meclisten yeri ayrıldı. Bilindiği üzere önceden de biz bunların önergesini vermiştik ama yer spor alanı olarak ayrılmamıştı. Sağolsun belediye başkanımız Hüseyin Uysal bu noktada bizlere destek verdi. Ankara’dan uzman ekipler geldi. Yeri de çok beğendiler şu an belediye meclisinden de geçti. Oraya da inşallah gençlik Merkezi yapacağız”
Daha sonra AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, beraberinde ilçe yöneticileri ve okulun yapımını üstlenen hayırsever iş adamı Ahmet Utku ile birlikte inşaat alanını incelediler.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL