Genel Gündem Tüm Manşetler

HER TÜRLÜ İHTİYACI KARŞILAYIN TALİMATI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal, bölgede yaşanan sel felaketi sonrası afet bölgelerinde incelemelerde bulundu.   Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal, sel felaketinin yaşandığı Yaraşlı..

HER TÜRLÜ İHTİYACI KARŞILAYIN TALİMATI
4823435

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal, bölgede yaşanan sel felaketi sonrası afet bölgelerinde incelemelerde bulundu.

 

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal, sel felaketinin yaşandığı Yaraşlı Yörük, Çaylıoğlu, Hasbeyler ve Armutlucuma köylerinde incelemelerde bulundu. Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek, Belediye Meclis Üyeleri Salih Kumaş, Reşat Latif ve Eyüp Karaaslan, AK Parti Zonguldak İl Genel Meclis Üyeleri Ali Tarakçı ve Ayhan Taşdelen ile birlikte incelemelerine, Yaraşlı Yörük’ten başlayan Başkan Uysal, burada köy muhtarı ve mağdur ailelerle görüştüğü bildirildi.

 

SU KESİNTİSİ YÜZÜNDEN İÇME SUYU

Konuya ilişkin Kdz.Ereğli Belediyesi Basın Bürosundan gönderilen açıklama şu şekilde: “Sel felaketi sonrası yaşanan su kesintisi nedeniyle bölgede ihtiyaç duyulan içme suyu konusunda ilgili sorunun çözülmesi için talimat veren Başkan Uysal, köy halkına geçmiş olsun dileklerini iletti. Uysal ve beraberindekiler buradan Çaylıoğlu’na geçti. Burada bulunan Zonguldak İl Genel Meclis Başkanı Vacit Durdubaş ve İl Genel Meclis Üyesi Rıfkı Güntekin’den bilgiler alarak, Jandarma Karakolu ve esnafları gezen Başkan Uysal, vatandaşların sorunları dinledi.

 

HER TÜRLÜ İHTİYACI KARŞILAYIN TALİMATI

Ereğli Belediyesi’nin temizlik çalışması yaptığı bölgede her türlü ihtiyacın karşılanması için talimat veren Başkan Uysal, bölge esnafına ve mağdur aileleri de geçmiş olsun dileklerini iletti. Bu arada Rıfkı Gültekin’de, Başkan Uysal’ın nezdinde yaşanan felakette üstün özveri ile çalışan Karadeniz Ereğli Belediyesi İtfaiyesi’ne teşekkür etti.

 

MİLLETVEKİLİ CANDAN’DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI 

Başkan Uysal, Çaylıoğlu bölgesinde incelemelerde bulunduğu sırada yurtdışı görevinde bulunan AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr. Ercan Candan ile bir telefon görüşmesi yaptı. Milletvekili Candan’a bölgedeki son durum hakkında bilgiler veren Başkan Uysal, Milletvekili Candan’ın ‘Bölge halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Devletimiz bu konuda yaraların sarılması için harekete geçmiştir. Yaşanan sel felaketi nedeniyle bölge halkının yaşadığı üzüntüyü paylaşıyor, halkımıza geçmiş olsun dileğimi iletiyorum’ şeklindeki mesajını bölge halkına iletti.

 

TEK TESELLİMİZ CAN KAYBININ OLMAMASI

Başkan Uysal ve beraberindekiler daha sonra selden zarar gören Hasbeyler ve Armutlu Cuma köylerinde de incelemelerde bulundu. Başkan Uysal yaptığı açıklamada, “Bir kez daha ifade etmek isterim ki, yaşanan sel felaketinde tek tesellimiz can kaybının yaşanmaması olmuştur. Felaket haberini alır almaz oluşturduğumuz kriz masası gerekli çalışmaları yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Belediyemizin tüm birimleri yaraların sarılması için çalışmalarını sürdürmektedir. Ben bir kez daha bölge halkına geçmiş olsun temennisini iletiyorum” dedi”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL