logo

Her gün zamla yatıp zamla kalkar olduk…

Türkiye Değişim Partisi Kdz. Ereğli İlçe 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Divan Heyetinin seçimi, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Genel Başkan Yardımcısı Maksut Beykoz, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceklerini söyledi.
İktidar ve muhalefetin vatandaştan yana sadece seçim zamanı bulunduğunu hatırlatan Beykoz, Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini sürdürdüğünü, iktidar olmaları durumunda gazetelerin yanlarında olacaklarını hatırlattı.

“SARIGÜL, 1 GÜNÜNÜ EREĞLİ’DE GEÇİRECEK”

Beykoz, konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi: “Seçim bittiği gün her şey bitiyor. 3 Gün önce pandemiden dolayı ülke inlerken Türkiye’de yeni zam furyası başladı. Doğalgaza, elektriğe zam geldi. Vatandaşa ne verdin? 12 Milyon emekli vatandaşımız var. Genel Başkanımız Ereğli’ye gelerek 1 gününü geçirecektir. Ereğli’nin sosyal ekonomik projelerini, sıkıntılarını, dertlerini biliyorum dedi. Eskiden Ereğli denildiği zaman demir çeliğin başkenti denilirdi,  bugün maalesef o da bitti, o da özelleşti. Vatandaşına iban numarası veren bir hükümet var. Mustafa Sarıgül bu ülkede markalaşmış bizim liderimizdir”

“HER GÜN ZAMLA YATIP ZAMLA KALKAR OLDUK”

Tek liste ile gidilen kongrede konuşan Başkan adayı Mehmet Kılıç da, ekonomik sorunların giderek arttığını vatandaşların alım gücünün giderek düştüğünü belirterek, “Ne yazık ki ülkemiz her gün zamla yatıp zamla kalkar oldu. Geçen yılların üç katı artmış olan bu zamlar maalesef halkın da alım gücünü zayıflatır oldu ve üretim bitme noktasına gelmiştir. Türkiye Değişim Partisi iktidarında halkın alım gücünü güçlendirip üretimde, tarımda dışa bağımlı olan bir ülke değil aksine ülkemize yetecek kadar ve tarımı yüksek seviyelere çıkartıp ihracat eden ülke konumuna getireceğiz.

“EREĞLİ İÇİN ORTAYA KOYMADILAR”

Göç alan Ereğli’de 8 bin civarında tersane işçisi göç etmiştir. Yaklaşık 10 yıl geçti ve tersaneler malum yalnız bırakılmaya mahkum edilmiştir. İşsizler sayısı büyüdükçe büyürken siyasetçiler ve bürokrasi hiç bir çözümü Ereğli için ortaya koymamıştır. Kentimiz bölgenin en çok kalabalık olan ilçelerinden biridir. 200 Bini aşkın olan ve yaz aylarında nüfusun iki katı olan kentimizde trafik sorunu her geçen gün bir problem olmaya devam ediyor. Yılmadan, bıkmadan tüm enerjimiz azmimiz ve hırsımız ile çalmadık kapı, sıkılmadık el, dokunmadık yürek bırakmayacağız. Halkımıza, TDP iktidarında yapacağımız hizmetleri anlatacağız.” dedi.

BEYKOZ DEVREYE GİRDİ

Genel Başkan Yardımcısı Beykoz, kongrede aday çıkacağı belirtilen Mehmet Kocaman ile görüştü. İl Yönetimine girme teklifini kabul eden Kocaman, tek aday olarak giren Mehmet Kılıç’a tam destek verdi. TDP İl Başkanı Sibel Güneş, Mehmet Kocaman ve Mehmet Kılıç ile birlikte poz veren Beykoz, katılımcılara da teşekkür etti. TDP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Kılıç oldu.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx