Genel Gündem Tüm Manşetler

HEM RESMİ HEMDE ALTERNATİF TÖREN VARDI..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, tören programı düzenlendi. İlçe Kaymakamlığı Kutlama Komitesi’nce tertiplenen programlar kapsamında, saat 09.00’da İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Öner Akyürek..

HEM RESMİ HEMDE ALTERNATİF TÖREN VARDI..!

istiklal-marsi-iki-kez-soylendi-t5wor

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, tören programı düzenlendi.

İlçe Kaymakamlığı Kutlama Komitesi’nce tertiplenen programlar kapsamında, saat 09.00’da İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Öner Akyürek Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.
İlçedeki Devlet ve özel ortaokullardan 10’ar öğrencinin katıldığı törende, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın ise söyleneceği sırada, Ereğli Belediyesi’nce kurulan ses sisteminde arıza oluştu.
İlk olarak İstiklal Marşı’nın bant kaydı verildi, tören katılımcıları tarafından marş bir ağızdan söylenmeye başlansa da kayıt yarıda kesildi. İstiklal Marşı, katılımcılar tarafından söylenerek tamamlandı.
Ardından ise saygı duruşunda bulunuldu ve yeniden verilen bant kaydı ile İstiklal Marşı bir kes daha söylendi. Aynı anda 3 ortaokul öğrencisi, Türk Bayrakları’nı göndere çekti.

ALTERNATİF ÇELENK SUNUMU
Biten resmi törenin ardından CHP Ereğli Örgütü, Vatan Partisi Ereğli İlçe Örgütü, Atatürkçü Düşünce Derneği Ereğli Şubesi, Cumhuriyet Kadınları Derneği Ereğli Şubesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ereğli şusebi, Anıt önünde alternatif çelenk koyma programı düzenledi. Burada ise saygı duruşunda bulunuldu, CHP Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, gurup adına konuşma yaptı. Kartal, milli değerlerin yok edilmeye çalışıldığını iddia etti.

Tamamlan törenin ardından kutlama programının Kavaklık Mahallesi mevkisindeki Gençlik ve Spor Müdürlüğü Karadeniz Ereğli Kapalı Spor Salonu’nda devam edeceği bildirildi. Yağmur altında yapılan törene, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti ve CHP’li milletvekili adayları yanı sıra, sivil toplum kuruluşu ile bazı kurum ve derken temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

KUTLAMA MESAJLARI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, kutlama mesajlarını gazetemiz elektronik posta adresine ileten isimler ise şöyle;
Zonguldak Valisi Ali Kaban, Ereğli Kaymakam’ı İbrahim Çay, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Mahmut Özer, Genel Maden İşleri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci, Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker,  Eğitim e Belim Emekçileri Sendikası Zonguldak Şubesi,  MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Zeki Çakan, CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Şerafettin Turpçu, CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş ve CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyılmaz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL