Hakkımı helal etmiyorum…

Yaklaşık 1 yıl AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz’ın sahibi olduğu Ekip İnşaat’ta şantiye şefi ve mimar olarak görev yapan mimar Teoman Turan, Yeni Ufuk’a konuştu.

Hakkımı helal etmiyorum…

Yaklaşık 1 yıl AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz’ın sahibi olduğu Ekip İnşaat’ta şantiye şefi ve mimar olarak görev yapan mimar Teoman Turan, Yeni Ufuk’a konuştu.

AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz’ın sahibi olduğu Ekip İnşaat’ın Gülüç,Bağlık,Kepez ve Belen’deki inşaatlarında Şantiye Şefliği yapan mimar Teoman Turan; haklarını alamadığı gerekçesiyle önce mahkemelik olduğu ardından da uzlaşma da anlaştığı İsmail Yılmaz’ın kendisinin hakkını yediğini belirterek; ‘Hakkımı helal etmiyorum’, dedi.

Turan yaşadıklarını şu şekilde anlattı:

“Ben 1 Haziran tarihinde Ekip İnşaat’ta işe başladım. Mimar olarak 4 şantiyeye şef olarak atandım. İlk 2 ay deneme süresi 16 bin TL’ye imza attık. 3. Aydan itibaren 25bin TL maaş ve her çizdiğim proje karşılığında avans vereceklerdi. Ama 3. ve 4. Ayda da 16 bin Tl yatırdılar. Ugulama projeleri ve 3 boyutlu projeler için de tek kuruş para alamadım. Ardından mahkemelik olduk. Sonra projeleri 1.000 TL’ye çizdiğime dair imzalı bir kağıt çıktı, ortaya. Ben işten ayrılırken, muhasebe çıkış belgeleri ve şantiye şeflikleri iptali için belgelere imza attım. Sanırım o arada bana o kağıdı da imzalatmışlar veyahut tamamen sahte düzenlenmiş bir belge. Bu dönemde uygulama projesi ve 3 boyutlu projelerin 1000 TL’ye çizildiği nerede görülmüş. Görmüş olduk işte. Neyse ardından devam eden şantiyelerden şefliğimin düşürülmesini istedim. Yaklaşık 2.5 ay işe gitmediğim halde şefliğimi düşürmediler. Son aramalarıma da cevap vermeyince Avukat yoluna gitmeyi tercih ettim. Adıyaman’da şantiye şefliği bulmama rağmen işe başlayamadım. Şantiye şeflikleri içinde tek kuruş ödemediler. Bende şefliğimin düşürülmesi ve memleketim Adıyaman’da şantiye şefliği alabilmem için teklif ettikleri 28bin TL karşılığında uzlaşmada anlaşmak zorunda kaldım.”

“KÜLHANBEYİ TAVIRLARLA HAK YİYORLAR”

“Ama her zaman içimde hakkım yendiğine dair bir uhde kaldı. Bunları da sizin vasıtanızla kamuoyuna anlatmak istedim. Şimdilerde birkaç gazetede İsmail Yılmaz’ın çok düzgün ve dürüst bir portföy çizmeye çalıştığını görüyorum. Çalışanın hakkını gasp eden, ve bunu yaparkende her türlü usulsüzlüğü şiar edinenlerin bu halkın üzerinde söz sahibi olmaları kanıma dokunuyor.”

Kaynak: Yeni Ufuk Gazetesi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL