Genel Gündem Tüm Manşetler

GÖZ GÖRE GÖRE YANDI..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde çıkan yangında bir ev kullanılamaz hale geldi. Edinilen bilgiye göre, Sarıkorkmaz Mahallesi Abalı Sokak’ta, Bayram Çakmakçı’ya ait tek katlı evde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede..

GÖZ GÖRE GÖRE YANDI..!

29341-856439472

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde çıkan yangında bir ev kullanılamaz hale geldi.

Edinilen bilgiye göre, Sarıkorkmaz Mahallesi Abalı Sokak’ta, Bayram Çakmakçı’ya ait tek katlı evde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Kısa sürede büyüyen yangına, evin bina aralarında ulaşıma elverişsiz ortamda olması nedeniyle Ereğli Belediyesi İtfaiye ekipleri müdahalede zorlandı.  

Bir birine eklenen yangın hortumların vatandaşların da yardımıyla çekilmesi sonucu ulaşılan yangın müdahale edildi.

Havanın da rüzgarlı olması nedeniyle büyüyen yangın, bitişikteki binanın çatısı ile arkadaki ormanlık alana sıçradı. İtfaiye ekipleri ormanda ve yan binadaki yangını büyümeden kontrol altına aldı.

Bu sırada, bazı itfaiye erleri oksijen maskeleri takarak kullanılamaz hale gelen evin içine girdiler. Söndürme çalışmaları sırasında evin çatısında çökme meydana geldi. Bir yangın hortumunun bağlantı yerinden kopması sonucu yaşanan sorun kısa sürede çözüldü.

Yaklaşık bir saatte kontrol altına alınabilen yangın, haber yayına hazırlandığı dakikalarda söndürme ve soğutma çalışmaları sürüyordu.

Kullanılamaz hale gelen evin sahibi Çakmaz’ın oğlu, evde oturdukları sırada odadan alevler yükseldiğini fark ettiklerini, söndürmeye çalıştıysalar da başarılı olamadıklarını söyledi.

DERGAZ –AMBULANS HEMEN GELDİ!

Yangın ihbar edilmesinin ardından Dergaz ekipleri kısa sürede olay yerine gelerek, olası doğalgaz kaçaklarına karşı hazır bekledi.

Bu sırada 112 Acil Ambulansı’da olay yerine gelerek yaralı olup olmadığı kontrolü yaptı. Ambulans ve sağlık ekipleri, yangın tamamen söndürülene kadar olay yerinden ayrılmadı

ENERJİSA SINIFTA KALDI!

Yangın sırasında vatandaşları kokutan bir başka olay ise evdeki enerjinin kesilememiş olmasıydı. Bazı mahallelilerin “duvara dokunmayın elektrik var” diye bağırdığı duyulurken, sokak lambalarının ise hala yanıyor olması dikkat çekti.

Öte yandan Enerjisa’ya ait elektrik arıza aracı ise olaydan yaklaşık 45 dakika sonra gelebildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL