Genel Gündem Tüm Manşetler

GÖRÜNTÜSÜ ÇEKİLDİ!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, park ihlalleri trafik akışını olumsuz etkilemeye devam ederken, sorumsuz sürücülerin tavırları ise bir başka dikkat çeken konu oluyor. İlçe merkezinin birçok güzergâhında olduğu gibi, ‘kapatılan dere üstü’..

GÖRÜNTÜSÜ ÇEKİLDİ!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, park ihlalleri trafik akışını olumsuz etkilemeye devam ederken, sorumsuz sürücülerin tavırları ise bir başka dikkat çeken konu oluyor.

İlçe merkezinin birçok güzergâhında olduğu gibi, ‘kapatılan dere üstü’ olarak isimlendirilen Müftü Mahallesi Demirciler Sokakta yapılan ihlal, akan trafiğin yaklaşık yarım saat aksamasına neden oldu.

Bugün, dere üstünde, belediyenin belirlediği park alanının dolu olması gerekçesiyle kamyonetini araç yoluna park eden sürücü, vatandaşın ikazına ise adeta tepki gösterdi.

Normal güzergâhında seyir zorluğu yaşayan araç sürücüsünün, “yolu tıkıyorsunuz” şeklindeki uyarısına önce ‘ne var yani’ diyerek el hareketi ile tepki gösteren sorumsuz sürücü, aracını durdurarak yapılan ihlali anlatmaya çalışan vatandaşa bakın neler söyledi:

“Görmüyormusun dükkâna mal indiriyoruz… Mevcut park yeri dolu… Ne olmuş yani…” diyerek karşılık verdi. Bunun üzerine tartışmaya girmek istemeyen vatandaş olay yerinde aracıyla uzaklaştı.

GÖRÜNTÜSÜ ÇEKİLDİ!

Bu arada, uygunsuz park eden aracın yarattığı trafik karmaşası, olay yerindeki bir başka vatandaşın cep telefonu ile kayıt altın alındı. Görüntülerde, ikinci sıra parkın yarattığı karmaşa gözler önüne seriliyor.

YA ÖĞRETMENEVİ ARKASI!

Şehirde bir başka park ihlali yaşanan bölge ise Öğretmenevi girişinin de bulunduğu Süheyla Erel sokak’ta yaşanıyor. Belediye ekiplerinin park ihlali önlemek amacıyla uyarı dubası çakması, ilçe trafik ekiplerinin de sık sık denetimlerle ceza keserek araçları uyarmasına rağmen duyarsız ve umursamaz sürücüleri durdurmaya yetmiyor.

Bu tür durumlara tepki gösteren vatandaşlara ise benzer sözlerle “ne olmuş yani 5 dakika durduk!” yanıtı veriliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL