Genel Gündem Tüm Manşetler

GÖÇÜKLER MEYDANA GELDİ..!

Zonguldak’ın Ereğli ve Devrek ilçelerini birbirine bağlayan Karayolunda heyelan sonrasında göçük meydana geldi. Yaklaşık 50 metrelik alanda aralıklarla meydana gelen göçük nedeniyle yol trafiğe kapatıldı.  Diğer yandan 4 köyün bağlantısını..

GÖÇÜKLER MEYDANA GELDİ..!

Basliksiz_1_jpg06_01_2016_15_42_02881446

Zonguldak’ın Ereğli ve Devrek ilçelerini birbirine bağlayan Karayolunda heyelan sonrasında göçük meydana geldi. Yaklaşık 50 metrelik alanda aralıklarla meydana gelen göçük nedeniyle yol trafiğe kapatıldı.  Diğer yandan 4 köyün bağlantısını sağlayan köprünün menfezleri de sel sularından zarar görmesi sebebiyle köprü de trafiğe kapandı.

Ereğli’ de 4 gün boyunca yoğun kar yağışı sonrasında başlayan yağmur, kar suları ile birleşince su debisinin yükselmesine sebep oldu. Dağlardan akan yağmur ve kar suları heyelanlara neden olurken, Ereğli Devrek karayolunun Çaylıoğlu Armutlucuma köylerini bağlayan yolun 23. kilometresinde 50 metrelik alanda  belirli aralıklarda yolda göçüklere neden oldu. Yola konan tabelalarla sürücüler uyarılırken, yol büyük araç ve TIR ların geçişine kapatıldı. Yazıöeren, Hacıuslu, İskenderli ve Torunlu Köyleri’ne ulaşım sağlayan köprü de sel sularından zarar görmesi sebebiyle köprü de trafiğe kapandı.

Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karayolları, Özel İdare ve Jandarma ekipleri ile birlikte sabah saatlerinde bölgeye giderek incelemelerde bulundu.  Yol ve köprüde inceleme yapan Kaymakam Madenoğlu, ekiplere gerekli çalışmaların yapılması ile ilgili talimat verdi. Madenoğlu inceleme sonrasında gazetecielrin sorularını yanıtladı. Madenoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada  “Karların erimeye başlaması sonucu oluşan aşırı seller üç köye ulaşımı sağlayan menfezin bir kısmını alıp götürmüş. Şu anda arkadaşlar bununla ilgili çalışma yapıyorlar. Suyun debisinin düşmesine bağlı olarak azami 3-4 gün içerisinde burada geçici nitelikte tedbir alınacak. Asıl çözüm Devlet Su İşleri’nin (DSİ) ihalesini yaptığı köprünün buraya yapılması. İşin müteahhide verildiğini biliyoruz. Havalar müsait olduğunda yapımına başlanacağını düşünüyorum. Ereğli-Devrek Yolu’nun Armutlucuma ile Çaylıoğlu arasında kalan bir noktada 50 metrelik bir yerde çökme meydana gelmiş. Karayolları ekiplerimiz orada çalışma yapıyorlar. Orasını da trafik açısından tehlikesin bir hele getirildiğinde sanıyorum daha güvenli bir ulaşım sağlanacak” dedi.

Ereğli-Devrek arası karayolunun çökme olan bölgede yol genişletme çalışması yapılmasının ardından yeniden trafiğe açılacağı ifade edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL