Genel Gündem Tüm Manşetler

GERÇEKTEN MUCİZE GİBİ !

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, meydana gelen trafik kazasında “mucize” denilebilecek şekilde can kaybı yaşanmadı. Alınan bilgiye göre, Hasan Hüseyin Erdoğan yönetimindeki 67 M 8502 plakalı özel halk otobüsü, Bağlık Mahallesi Hacı..

GERÇEKTEN MUCİZE GİBİ !

iste-bu-mucize-rv4ux

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, meydana gelen trafik kazasında “mucize” denilebilecek şekilde can kaybı yaşanmadı.

Alınan bilgiye göre, Hasan Hüseyin Erdoğan yönetimindeki 67 M 8502 plakalı özel halk otobüsü, Bağlık Mahallesi Hacı Abdurrahman Gül Sokak’tan yokuş aşağı indiği sırada freninin boşalması nedeniyle, yolun karşısındaki 6 katlı Konuk apartmanının önünde park halinde bulunan Kaan Şen’e ait 67 TZ 651 plakalı otomobil, Mehmet Emin Çevik’e ait 67 UE 988 plakalı otomobil ve 67 LN 102 plakalı otomobile çarptı.

67 TZ 651 plakalı araç ile 67 UE 988 plakalı otomobilin, bina ile otopark arasındaki yaklaşık 6 metre boşluğa düşmesine neden olan otobüs, binanın ise 2 katındaki dairenin salon penceresindeki ferforjeler ile duvarına çarparak durabildi.

SÜRÜCÜ ŞOKA GİRDİ!                                                

Yolcu bulunmayan otobüsün sürücüsü Erdoğan ise yara almadığı kaza sonrası şoka girdi. Çevreden gelen vatandaşların sakinleştirmeye çalıştığı sürücü Erdoğan’ın uzun süre ağladığı gözlendi.

Erdoğan daha sonra gazeteciler yaptığı açıklamada, rampadan indiği sırada frenin tutmadığını fark ettiğini belirterek, “önce aracı sol taraftaki yola doğru çevirmeye çalıştım ancak başarılı olamadım. Bunun üzerine yan yatırmak istedim, o da olmadı. Direk karşıdaki araçlara çarptım” dedi.

DERGAZ’IN GEÇ KALMASI TEPKİ ÇEKTİ                

Bu sırada binada oturan vatandaşlar ise doğalgaz kaçağı paniği yaşadı. Sabah saat 07. 17 sularında yaşanan kaza sırasında bir çoğu uykudan uyanan bina sakini, önce doğalgaz kokusu aldı. Panikleyen vatandaşlardan bir bölümü bina dışına çıkarken, bazıları ise doğalgaz ana giriş vanasını kapattı. Bu sırada haber verilen doğalgaz hattından sorumlu DERGAZ ekibinin olay mahalline geç gelmesi ise vatandaşların tepkisin içekti.

OTOBÜSTEN MAZOT SIZIYORDU!                            

Bu arada kaza sonrası deposu delinen halk otobüsünden sızan mazotu fark eden vatandaşlar, çevrede tedbir almaya çalıştı. Ereğli Belediye İtfaiye ekipleri de olay yerine gelerek olası yangına karşı tedbir aldı, kaza yerine güvenlik şeridi çekti.

Kaza anının çok sayıda vatandaş cep telefonları ile görüntülemeye çalışırken, otobüsün çarptığı binanın zemin katındaki çocukların ise balkondan fotoğraf çekmeye çalıştıkları dikkat çekti.

AYNI YERDE İKİNCİ ARABASI!                             

Aracı kazada büyük hasar görenlerden Kaan Şen, benzer olayı daha önce de yaşadığını anlatarak, “ ikibuçuk yıl kadar önce de burada bir başka taksi aracıma çarptı. Şimdi de bu aracıma çarptılar, sağlık olsun” diye konuştu.

Kaza nedeniyle ulaşımın bir süre aksadığı mahalde, vinçler vasıtasıyla araçların kaldırılması sonucu trafik akışı normale döndü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL