Genel Gündem Tüm Manşetler

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU..!

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, Türk Metal Sendikası Genel Başkan yardımcılığına seçildi. Ankara’daki Büyük Anadolu Termal Otel’de dün (1 Ağustos 2015) başlayan Türk Metal Sendikası..

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU..!

türk-metal

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, Türk Metal Sendikası Genel Başkan yardımcılığına seçildi.

Ankara’daki Büyük Anadolu Termal Otel’de dün (1 Ağustos 2015) başlayan Türk Metal Sendikası 15. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Türk Metal Lideri Pevrul Kavlak “bu genel kurul,her zamankinden daha büyük önem taşıyor.Bu genel kurul, bir milat olacak” dedi.

Kavlak, ülkede son günlerde yaşanan terör olaylarına da değindiği konuşmasında, Türkiye’nin Ortadoğuda bir istikrar adası olduğunu hatırlatarak, “biz, nereden ve nasıl gelirse gelsin, kana, katliama, ölüme, öldürmeye inat, hayatı ve barışı savunacağız. Bizi bölmeye,bölüp kırmaya çalışanlara karşı, birliğimizi, beraberliğimizi savunacağız” diye konuştu.

Türk Metal logosundaki ‘Kurt’ simgesine atıfta bulunanlara da yanıt veren Kavlak,şöyle dedi:

“Bilmezler ki o kurt, Türk milletinin, varoluşunun, bağımsızlığının simgesidir. Bu büyük milletin, ateşle, demirle, metalle verdiği imtihanıdır. Bu densizler, bu cahiller o kurda tasma takmışlar. Be hey cahiller sürüsü… O tasma, asıl senin boynundadır. Tasmanı kimin tuttuğunu, seni kimin beslediğini biz iyi biliyoruz. Sen, boynundaki o tasmayı, arslana da kaplana da takabilirsin. Ama asla ve asla, hiçbir kurdun boynuna tasma takamazsın. O kurt güçlüdür, mağrurdur, özgürdür. Tıpkı Türk Metal gibidir. İşte o kurt onun için bizim simgemizdir,bayrağımızdadır.

Sendika tarihçileri, bu genel kurulu, emek mücadelesinin dönüm noktası olarak yazacak. Bu genel kurul,sendikal değişimin, dönüşümün başlangıcı, işçi sınıfının büyük yürüyüşünün ilk adımı olacak. 15. Genel Kurulumuz, sadece bir sayıyla değil, işçi sınıfının tarihine damga vuran, sendikacılık anlayışını kökten değiştiren, bir genel kurul olarak hatırlanacak.”  

ODABAŞ 5 ADAMDAN BİRİ

İlk gün konuşmaların yapılmasıyla geçen genel kurulda ikinci gün ise seçimler yapıldı.

Tek liste ile gidilen Kavlak’ın yönetiminde

264 delegenin oy kullandığı seçimlerde 3 oy geçersiz sayıldı. Kavlak, geçerli oyların tamamını (261) alarak genel başkanlığa yeniden seçildiği genel kurulda, genel başkan yardımcıları Mesut Gezer 247, Yücel Yücel 248, Yusuf Ziya Odabaş 246 oy alarak genel başkan yardımcılıklarına seçildiler. Uysal Altundağ da 247 oy alarak Genel Mali Sekreterliği üstlenen isim oldu.

DENETİM VE DİSİPLİN KURULU

Denetim Kurulu’na Mürsel Öcel (240), Özgür Elçi (239) Osman Akkurt’un (237), seçildiği Türk Metal 15. Genel Kurulu’nda disiplin kurulunda ise Cemal Güney (239), Murat Salar (239) ve Halil İbrahim Tosun (236), Mehmet Şener (238), Kemal Durmaz (238) görev yapacak.

ODABAŞ’A TEBRİK TELEFONLARI YAĞIYOR

Öte yandan, dün aday olmasıyla birlikte Ereğli’de yaşanan hareketlilik bugün de devam etti. İlçe ve bölgedeki çok sayıda sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, Erdemir işçileri ve vatandaşların Odabaş’ı telefonla arayarak, sosyal paylaşım sitelerinden mesajlar yayınlayarak kutladıkları öğrenildi.

Pazartesi ve Salı günü Ankara’da kalacağı öğrenilen Odabaş’ın Çarşamba günü Ereğli’de olması bekleniyor. Odabaş’ın ilçe dışında olduğu sürede Türk Metal Karadeniz Ereğli Şube Başkanlığı’na Şube Sekreteri Metin Ercan Vekalet edecek.

Gerçek Ereğli Gazetesi olarak, Ereğli’de bir ilkin yaşanmasına vesile olan ve ilçeye sendikal anlamda daha büyük katkıları olacağına inandığımız Yusuf Ziya Odabaş’ı kutlar, başarılar dileriz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL