Genel Güncel Gündem Tüm Manşetler

Geminin akibeti belli değil…

Gemi ve gemi personeli ile herhangi bir irtibat kurulamamıştır…

Geminin akibeti belli değil…

İçerisinde 12 personelin bulunduğu Kafkametler adlı Türk gemisi ile irtibat kurulamıyor. AFAD ve Sahil Güvenlik ekipleri hazır bekliyor.

Kdz.Ereğli limanından ayrıldıktan sonra fırtına nedeniyle Askeri mendireğe doğru sürüklendiği rapor edilen Kafkametler adlı Türk gemisinden bir daha haber alınamadı.

İçerisinde 12 personelin bulunduğu gemiyle ilgili hava ve denizden kurtarma çalışmaları henüz başlamadı.

Konuyla ilgili Zonguldak Valiliğinin yaptığı açıklama şöyle:

19.11.2023 günü (bugün) saat 10:29 sıralarında Türk Bayraklı, içinde 12 mürettebatın bulunduğu belirlenen KAFKAMETLER isimli ticari gemi kaptanının Kdz. Ereğli Askeri Mendireğine doğru sürüklendiğini rapor ettiği, rapor ettiği saatten itibaren gemi ve gemi personeli ile herhangi bir irtibat kurulamamıştır.

Olumsuz hava/deniz koşulları sebebi ile olaya hava ve deniz araçları ile müdahale imkânı olmamıştır. Bölgede bulunan AFAD, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığına bağlı unsurlarca izleme çalışmaları devam etmektedir. Deniz arama kurtarma ekipleri, dalgıç ekiplerimiz ve AFAD kurtarma ekipleri hazır olarak bölgede bekletilmektedir. Olumsuz hava/deniz koşullarının müdahale imkânı vermesi ile birlikte havadan ve denizden arama- kurtarma çalışmalarına başlanacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL