Genel Gündem Tüm Manşetler

FIRTINA SONRASI…

Zonguldak’ta, etkili olan fırtına maddi hasara neden oldu. Kdz.Ereğli kenti karanlığa büründü. Araçlar ile bazı evler zarar gördü, ağaçlar devrildi.   Kentte etkili olan fırtına nedeniyle Süleymanlar Mahallesi Şirin Evler..

FIRTINA SONRASI…
856657

Zonguldak’ta, etkili olan fırtına maddi hasara neden oldu. Kdz.Ereğli kenti karanlığa büründü. Araçlar ile bazı evler zarar gördü, ağaçlar devrildi.

 

Kentte etkili olan fırtına nedeniyle Süleymanlar Mahallesi Şirin Evler mevkisinde bir apartmanın çatısını uçtu 2 araba ve bir ev zarar gördü. Ereğli Belediyesi ekipleri kentte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı adeta seferberlik ilan etti. İtfaiye Müdürlüğü başta olmak üzere Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Başer ve daire müdürleri olumsuzluk yaşanan noktalara bizzat giderek yerinde incelemede bulundu.

 

Şiddetli rüzgar dolayısıyla Şirinevler Mahallesin Şirin Apartmanının çatısı uçtu 67 TA 180 ve 67 TC 677  plakalı otomobilin üzerine devrildi başka bir apartmanın dairesine zarar verdi. 

 

Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Başer gazetecilere yaptığı açıklamasında kentte etkili olan fırtına nedeniyle 2 aracın 1 evin yanı sıra ağaçların devrildiğini can kaybının ise yaşanmadığını söyledi.

 

Fırtına nedeniyle kentin büyük bir bölümünde elektrik kesintisi yaşandığını söyleyen Başer, “Bir apartmanın çatısı uçtu 2 araç ve 1 ev zarar gördü. Yine kentin değişik noktalarında ağaçlar ve belediyeye ait çöp konteynırları devrildi. Tek tesellimiz can kaybının yaşanmamasıdır” dedi.

 

Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş de fırtına nedeniyle elektriklerin kesildiğini bir apartmanın çatısından uçan malzemelerin çevredeki arabalara ve bir apartman dairesine zarar verdiğini belirterek şunları söyledi.

“Bir anda fırtına çıktı ve belirli noktalarda maddi hasara neden oldu. Ekiplerimiz anında yaşanan aksaklıklara müdahale etti. Ucuz atlattık diyebiliriz. Geçmiş olsun”

Kentte ise elektrikler belirli mahallelerde kesik.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL