Eğitim Genel Tüm Manşetler

FATİH’TEN 2 ULUSAL BAŞARI

Kdz Ereğli Fatih Koleji öğrencileri İstanbul Fatih Kolejleri’nin organize ettiği (SOBİO)10.Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı’nda İNGİLİZCE TAKDİM ve PROJE kategorisinde 1 GÜMÜŞ ve 1 BRONZ MADALYA kazandılar. Her yıl daha fazla..

FATİH’TEN 2 ULUSAL BAŞARI

sobio-2

Kdz Ereğli Fatih Koleji öğrencileri İstanbul Fatih Kolejleri’nin organize ettiği (SOBİO)10.Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı’nda İNGİLİZCE TAKDİM ve PROJE kategorisinde 1 GÜMÜŞ ve 1 BRONZ MADALYA kazandılar.

Her yıl daha fazla katılımcının yarıştığı ULUSAL SOBİO OLİMPİYATLARI’nda bu yıl Türkiye çapında 101 İngilizce Takdim arasından Finale 30 İngilizce Takdim, Proje alanında 78 Proje arasından 40 proje ve diğer tüm kategoriler ile birlikte 289 (Türkçe Takdim, Forum, Sahne Sanatları) proje finale kaldı. Toplam da 354 öğrenci final de yarıştı.

“Ağır Okul Çantalarından Kurtulun” adlı projesini sunan Yaşar Akif Ender çocukların yıllardır sırtlarında taşıdığı ağır çantalardan kurtulma yollarını projesinde anlattı. Jüri üyelerinin ve gelen misafirlerin büyük beğenisini toplayan proje Gümüş Madalya alarak Türkiye 2.si oldu.

İngilizce Takdim kategorisinde “Top ReasonsWhyChildrenDislike School” adlı sunumu ile Yusuf Kerem Uçar ülkemizin temel sorunlarından biri olan “Çocukların Okulu Sevmemesinin En Temel Sorunları ve Çözüm Yolları” nı İngilizce anlattı. Bu sunumu ile Bronz Madalya alarak Türkiye 3.sü oldu.

Okul İngilizce Zümre Başkanı Sebahattin Avşar,  Sınıfta  dört duvar arasında öğrenilen İngilizcenin günlük hayatımıza yansıması ve öğrenilen dilin bu tür sunumlar ile kullanılabilirliğinin ölçülmesi, öğrencilerin çalışmalarla bu tür ulusal organizasyonlara katılıp eserlerini sergilemelerinin olumlu yönde motive ettiğini, öğrencilerimizin bu tür etkinlikler depratik yapma fırsatı yakalayarak, hem eğlenme hem de öğrenme fırsatı yakaladıklarını ayrıca öğrenciler de çok güzel bir ufuk kazandırdığını ifade etti.

Okul Müdürü Sadi Yanık ise “İngilizce öğretmenlerimizin dönem içinde derslerde yaptıkları çalışmaları, İngilizcenin günlük hayatta kullanımının öğrencilerde bunun pratiğe dönüştüğünü, İngilizcenin sadece öğretmen ve veliler tarafından öğrenilmesi için dayatılan bir ders değil, öğrencilerimizin de günlük hayatta kullanılan ve bizim de kullanabileceğimiz bir dil algısı oluşmaktadır ki öğretmenler olarak bizim vermeyi düşündüğümüz kazanımlardan birisi de budur. Çocukların bu tür ulusal yarışmalara katılımlarının kendilerini mutlu ettiklerini ifade etti ve yapılan etkinlikten dolayı emeği geçen öğretmenlere, öğrencilere teşekkür ederim.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL