Genel Gündem Tüm Manşetler

ESNAF RAHAT BİR NEFES ALACAK..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Karadeniz Ereğli Osmanlı Çileği Kültür ve sanat Şenlikleri’ ile ilgili esnafımızdan para toplamayacağız” dedi. Uysal, Belediye Encümen Toplantı Odası’nda düzenlediği basın toplantısında, Mayıs..

ESNAF RAHAT BİR NEFES ALACAK..!

baskan-uysal-sozu-17e9w

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Karadeniz Ereğli Osmanlı Çileği Kültür ve sanat Şenlikleri’ ile ilgili esnafımızdan para toplamayacağız” dedi.

Uysal, Belediye Encümen Toplantı Odası’nda düzenlediği basın toplantısında, Mayıs Ayı içinde gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında yapılacak harcamaları da Haziran’da yapacağı toplantı ile kamuoyuna açıklayacağını söyledi.

Şenliklerin daha çok sanatsal, kültürel ve yerel ağırlıklı olmasını istediklerini anlatan Uysal, şöyle dedi:

“5 Mayıs’ta, ‘Haydi Oynayalım’ projesi Ereğli Spor Salonu’nda yapılacak. Saat 11.00’de başlayacak etkinliklerde; yumurta taşıma, halat çekme, çuval yarışı, çember çevirme, ip atlama, atasözü tamamlama gibi oyunlar oynanacak. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa gerçekleştirilen etkinlik sayesinde, halkımız ile birlikte unuttuğumuz oyunları tekrar hatırlayalım diye böyle bir organizasyon düşündük.

Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneğimiz işbirliğiyle de 10-16 Mayıs tarihleri arasında etkinliklerimiz olacak. Filistin Engelli Milli Voleybol Takımı ilçemize gelecek. Geçtiğimiz yıl 3 Aralık’ta Engellilerimize ne söz verdiysek yerine getireceğiz. Engelli Olimpiyatlarının ilçemizde yapılması için de mücadelemizi sürdüreceğiz. 12 Mayıs’ta Ereğli Belediyesi Gençlik ve Koordinasyon Merkezi’nin açılışı gerçekleştirilecek, 13 Mayıs’ta ise Belediye Plaj ve sosyal Tesislerinde çeşitli oyunlar oynanacak.”

ŞENLİKLERDE ‘BİLİM’ DE OLACAK

Uysal, slayt gösterisi sunumu ile sürdürdüğü konuşmasında, etkinliklerin Mayıs ayı içine yayılacağını, ve bunlar arasında Bilim Şenlikleri’nin de yer alacağını belirterek, şunları kaydetti:

“22-23 Mayıs tarihlerinde, Belediyemizin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bülent Ecevit Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirdiği organizasyon Sahil Bandı’ndaki Amfi Tiyatro’da yapılacak.İlçedeki lise ve dengi okullardaki Fen Lisesi Öğretmenleri de proje kapsamında yer alıyor. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın da (Erdemir) katkı vermek istediği etkinliğe 3 değerli bilim adamı katılacak.”

SANATÇILAR DA YEREL AĞIRLIKLI

Şenliklerde açık hava konserlerinin de yer alacağını duyuran Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, şöyle konuştu:

“Sata ağırlıklı şenliklerde çeşitli kültürel etkinlikler de yer alacak. Belediye İtfaiye ekiplerimiz tatbikatlar yapacak. Çeşitli yazarların katılımıyla imza günleri düzenlenecek. Karadeniz Ereğli Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenlikleri düzenlenecek konserlerle tamamlanacak. Amfi tiyatro’da yerel ağırlıklı konserde Egemen Sekmen, Ramazan Çelik, Sazdan Adam Grubu ve Ferhat Göçer sahne alacak. 3. Gün ana sahne ise Erdemir Ofis binası yanındaki boş alana kurulacak. Bu güzergahtaki trafik akışı da o gün kapatılacak.”

ESNAFTAN PARA ALINMAYACAK!

Başkan Uysal, Şenlik harcamalarına ilişkin bütçe de oluşturduklarını belirttiği konuşmasında, “elbette her etkinliğin bir masrafı olacaktır. Ancak, ‘Karadeniz Ereğli Osmanlı Çileği Kültür ve sanat Şenlikleri’ ile ilgili esnafımızdan para toplamayacağız. Yaptığımız ve tahmin edilenin çok altında olcak harcamaları da Haziran ayında düzenleyeceğimiz toplantıda kalem kalem açıklayacağız” diye konuştu.

Uysal’ın, basın mensuplarının sorularını da yanıtladığı toplantıya Belediye Başkan yardımcıları da katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL