logo

Ereğlili isim seçildi…

HSK’nın 7 yeni üyesi belirlendi!

Seçim tamamlandı. Ereğlili Ergün Şahin HSK’ya seçildi.

TBMM, Hakimler Savcılar Kurulu’na (HSK) atanacak 7 üyeyi belirledi. Meclis’te 21 adaydan 7 üye seçimle belirlendi. HSK’nın yeni üyeleri; Ergün şahin, Hamit Kocabey, Aysel Demirel, Bilal Temel, Ömür Topaç, Sinan Esen ve Cumhur Şahin.

 

TBMM Genel Kurulundaki Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeliği seçimde, Ergün Şahin, Ömür Topaç, Sinan Esen, Aysel Demirel, Cumhur Şahin, Bilal Temel, Hamit Kocabey, HSK üyesi seçildi.

 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Hakimler ve Savcılar Kurulunun TBMM kontenjanına ayrılan üyeleri, demokrasi ve uzlaşma zemininde, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı temelinde belirlendi. Bu olumlu tabloya emek ve katkı sunan tüm siyasi partilere ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum” mesajını paylaştı.

 

ERGÜN ŞAHİN KİMDİR?

Daha önce Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili görevini sürdüren Ergün Şahin, 15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasının koordinatörlüğü üstlendi.Karadeniz Ereğli ilçesi’ne bağlı Keşkek Köyü’nde dünyaya gelen Ergün Şahin, Ankara Başsavcı Vekilliği görevini sürdürdü.

 

TBMM Genel Kurulu’nda yapılan son oylama ile Hakimler Savcılar Kurulu’na getirildi.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.