Genel Gündem Tüm Manşetler

EREĞLİ’DE SICAK DAKİKALAR

Zonguldak’ı Ereğli İlçesinde bir kişi AK parti’nin de bulunduğu 8 katlı binanın çatısına çıkarak intihar etmek istedi. İsminin Ferdi Güllü olduğu öğrenilen şahıs, elindeki bıçakla vücudunda yaralar açmak istedi. Çevredeki..

EREĞLİ’DE SICAK DAKİKALAR

020501402intihar

Zonguldak’ı Ereğli İlçesinde bir kişi AK parti’nin de bulunduğu 8 katlı binanın çatısına çıkarak intihar etmek istedi. İsminin Ferdi Güllü olduğu öğrenilen şahıs, elindeki bıçakla vücudunda yaralar açmak istedi. Çevredeki bazı vatandaşlar, ‘atla atla’ diyerek zaman zaman tezahüratta bulunurken Güllü, yaklaşık bir buçuk saat süren ikna çabalarının ardından çatıdan indirilebildi.
  
  Eski İtfaiye Caddesinde Ak Parti Ereğli İlçe teşkilatının da bulunduğu 8 katlı binanın çatısına çıkan Ferdi Güllü intihar etmek istedi. Durumun haber verilmesi ile olay yerine gelen itfaiye ve polis birimleri çevre güvenliği alırken 112 Acil Servis ekipleri de hazır tutuldu. İtfaiye ekipleri, şahsın atlama olasılığına karşı dev hava yatağı açtı. Cep telefonlarına sarılan meraklı bazı vatandaşlar, görüntü alabilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Öyleki, cep telefonuna mikrofonda takarak görüntü almaya çalışan bir vatandaşın telefonuyla konuştuğu kişiye gazeteci edasıyla saniye saniye olayı anlattığı görüldü. Öte yandan, güvenlik şeridini geçmek isteyen bazı vatandaşlarla polis arasında ilginç diyaloglar yaşandı. 
  
  KARABÜK’TEN GELMİŞ…
  Çatıya çıkan Ferdi Güllü’nün bir süre önce Karabük’ten geldiği ve Ereğli’de dilencilik yaparak geçimini sağladığı öğrenildi. İkna etmek için çatıya Güllü’nün yanına çıkan Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Merkez Karakol Amiri Ercan Avcı ve Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, intihar etmek isteyen genci ikna etmeye çalıştı. Yaklaşık bir saat süren çabalar sonuç verdi ve Güllü aşağıya irdirildi. Güllü, “Özür dilerim hepinizden. Kusura bakmayın” dedi. Ferdi Güllü, çatıya niçin çıktığı sorulunca, “Zabıtalar küfür etti diye ben çıktım” cevabını verdi. Genç adam, ilk tedavisi yapılmak üzere olay yerinde bekletilen ambulansa alındı ardından da Ereğli Devlet Hastanesine götürüldü. Meraklı vatandaşlar, cep telefonları ile görüntü almaya devam ettiler. 
  
  ÇAKIR: BİRAZ ZOR OLDU AMA…
  İkna çabaları sırasında çatıda bulunan Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakırda, “Karabük’ten buraya gelen bir vatandaşımız. Bizim Ereğli’mizin vatandaşı da değil. Her halde yardım topluyor. Yardımı da yasa dışı topladığından dolayı zabıtalar uyarıda bulunmuş. Oda onu farklı boyuta getirmeye çalıştı. Bizlerde ikna ettik. Biraz zor oldu, uzun oldu ama hepimize geçmiş olsun.
  Polisin soruşturması devam ediyor.
   

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL