logo

EREĞLİ’DE KURMAYA ÇALIŞTIĞIM DÜZEN VAR…

Zonguldak’ın Ereğli ilçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kaymakamlık makamında basın toplantısı düzenledi.

Kaymakam Çorumluoğlu düzenlediği basın toplantısında 2019 yılını değerlendirirken, eski hastane alanının fakülteye dönüştürülmesi konusu öncelikli olmak üzere pek çok KONUda çarpıcı açıklamalar yaptı.  

Kaymakam Çorumluoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamalada şu görüşlere yer verdi;

“Eski Hastane binaları alanını fakülteye dönüştüreceğiz. Bu konuyla ilgili 16 Ocak Perşembe günü Zonguldak Valimiz Erdoğan Bektaş başkanlığında Ticaret ve Sanayi Odamız , fakülte yetkililerimizin de katılımıyla bir toplantıya katılacağız. Bir hayırseverimiz var, aslen Karadeniz Ereğlili ancak Bodrum’da yaşıyorlar. Kendileri ile bizzat gidip Bodrum’da görüştüm. Kendileri bu fakülte inşaatına 4 milyon TL bağışladı. Toplantımıza bu bağışımızda katılacaklar protoıkol imzalayacağız. Bu hayırseverimizin dışında hayırsever Zuhal Yılmaz, Ahmet Orhan-Nurdan Oğuz çiftimiz, Türk Metal  Kdz.Ereğli Şubemiz  başta olmak üzere  dört beş hayırseverlerimiz fakültemize destek olacaklarını belirttiler. Bunların dışındaki hayırseverlerimizi de fakültemizin yapımına destek olmaya bekliyoruz. Karadeniz Ereğli için bu üniversite bir hayaldi. Bu hayalı Karadeniz Ereğli’mizde gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız, üniversitemizi ilçemize kazandıracağız. Şu anda bizim üniversitemiz,fakültemiz var mı? Yok bu üniversiteyi Karadeniz Ereğli’ye hep birlikte kazandıralım.

“KONTENJAN DÜŞÜYOR…”

Üniversite, fakülteler burada olmadığı için yurtlar ekonomik krizde. Özellikle devlet yurdu açıldıktan sonra kız yurtlarında ciddi bir ekonomik fakirleşme oldu. Yurtlarımızın kapasitesi 100, ama var olan öğrenci sayısı 40. Yurtlarda da ekonomiye dayalı bir azalma var. Bunu çevirmek çok kolay değil. Şimdi burada devlet KYK yurt açsın mı evet açsın. Neden? Çünkü KYK’da herkesin parası yok özel yurtlarda kalacak şekilde ama burada üniversite öğrenci sayısını arttırmadan bu pastayı büyütemiyorsunuz. Biz pastanın dilimlerini küçültelim, böyle bir şey yok,  önce pastayı büyüteceğiz. Pastayı büyütmek nedir? Buraya fakülte verip, üniversite açıp  buradaki pastayı büyütmek. Bunun ana temeli budur. Bizlerde bunu başarmalıyız. ERDEMİR’inde fakülteler konusunda bir sözü vardı, bu sözü yerine getirmesini bekliyoruz.

“KARADENİZ EREĞLİ’DE KURMAYA ÇALIŞTIĞIM DÜZEN VAR…”

Fakültenin bir şekilde arkadaşlar, temelini atacağız ve yapacağız.  Çünkü temel atmadan yürünmüyor. Artık öyle mi olacaktı, böyle mi olacaktı, ön plana o mu çıkacaktı bu mu çıkacaktı lütfen böyle bir şeye ben girmiyorum, kimsenin girmesini de doğru bulmuyorum.

Tarih netice yazarsa biz fakültenin temelini burada atalım. İnşallah inşaat sektörü son derece hızlı bir an önce yapalım da geçelim, benim geldiğim günden bu yana Karadeniz Ereğli’de kurmaya çalıştığım bir düzen var, bunun hem iktidarın temsilcisi Fatih Başkana söylüyorum, hem de diğer ilçe Başkanlarımıza söylüyorum, Belediye Başkanımıza söylüyorum, Erdemir Genel Müdürüne söylüyorum, Sivil Toplum Kuruluşlarına söylüyorum, bu ilçede birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız.

 Hepimizin fikri farklı olabilir de, siyasi düşüncesi farklı olabilir, yaşam tarzı farklı olabilir, ben kendi ağabeyim ile bile maça gittiğimizde kapıya kadar beraber gidiyoruz, o bir tarafa gidiyordu, ben de başka bir tarafa gidiyordum. Yani şimdi kendi anne-babadan olan insan da geçinemezken burada biz tesadüfen ve Mevlana’nın Kaderin size arkadaş yaptıklarıyla iyi geçinin cümlesi vardı benim hayatımdaki en önemli düsturlardan biridir bu cümleler.

  1. sürücüleri uyararak cezai işlemlerin başlayacağını da belirtti.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ilçe trafiğinde yaşanan sorunların çözümü için ciddi adımlar atılacağını söyledi. Kavşak içerilerine sürücülerin araçlarını park ettiğini ve bunu yaşamı boyunca ilk kez Karadeniz Ereğli’de gördüğünü söyleyen  Çorumluoğlu, Endüstri Meslek Lisesi’nden pazaryerindeki Kaymakamlık hizmet binasına 30 dakikada gelebildiğini de sözlerine ekledi.

“ SÜRÜCÜLERİ  DE UYARDI…”

 İlçede trafik ile ilgili ciddi cezai yaptırımlar uygulamak zorunda kalacaklarını ve bunun kısa bir süre sonrasında başlayacağına dikkat çeken Kaymakam  Çorumluoğlu, sürücüleri uyardı. Çorumluoğlu ayrıca Ereğli-Alaplı karayolu Elmatepe mevkisinde yaşanan kazaların önüne geçilmesi ile ilgili de 2020 yılı içerisinde üst geçit yapılarak o güzergahın tel örgütlerle yaya trafiğine kapatılacağını da belirtti.

“ELMATEPE’YE ÜST GEÇİT…”

 Elmatepe’de Valimiz ile incelemelerde bulunduk. Orada da bir sıkıntı var. Sebebi ne olursa olsun bir ilçe yöneticisi olarak bundan en fazla üzüntü duyan kişiyim. Adam kafayı çekmiş, trafik kazası yapmış. Bunda benim vebalim var mı? Burada insanları demek ki iyi yetiştirememişiz diye üzülüyorum. Cana mala zarar gelmesi beni üzüyor. Orada iki arkadaşımızın yararlanmış olması benim ilçe kaymakamı olarak kendi ailemin başına ne geldi ise aynı üzüntüyü duydum. Orada bir eksiklik var, çözülecek. 2020 Yılı içerisinde ne yapıp edip oraya bir üst geçit yapıp o alanı da boydan boya kapatacağız. Tel örgüye, parmaklığa ben de karşıyım ama yapılan üst geçidin kullanılması için bu üst geçidin kullanılması gerekiyor. Çarpan kişi de biz olabilirdik”

“İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI…”

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, KARADENİZ Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Gülüç Beldesi’ne kapanan bir okula taşınma işlemlerinde anlaşma sağlanamadığını, İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının   Kepez yolunda belirlenen bir nokta üzerinde karar alındığını  söyledi. Kısa süre içerisinde sözleşmenin imzalanarak müdürlüğün taşınacağını, mevcut binanın da yıkılacağını söyledi.

Çorumluoğlu açıklamalarında ayrıca şu görüşlere yer verdi;  “Gülüç’te bir binaya bakılmıştı. Protokol imzalanacaktı, imzalanamadı.  O protokolün şartlarında anlaşamadığımız için sözleşme imzalamadık. Şimdi farklı bir yer bulduk. Konu ile ilgili Genel Müdürlük’ten, ‘protokolü imzalayabilirsiniz’ diye telefon geldi. Yeri söylemeyeceğiz ama Yrşiltepe mevkii Carrefour’un o bölgedeki bir noktada.  görüşmelerimiz devam ediyor. Protokol hazırlığını avukat arkadaşımız yapıyor. Cumadan önce protokolü imzalayıp taşınma işlemlerine başlayacağız. Taşındıktan sonra da emniyet binasını da yıkacağız. Hep yapan değil yıkan Kaymakam da olması lazım. Çünkü yıkmadan da yapılmıyor. İnsanlar sıkıntı çekmeden de huzuru bulamıyorlar. 2013 yılında o para geldiğinde bu iki bina yıkılsaydı (Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü) şuan burada oturmuyor olurdunuz. Burada 6 sene oturulmaz, ben oturursam da bana sorun”

“YATIRIMLAR DURMUŞTU…”

Geçen yıl 30 milyon liralık okul açılışı gerçekleştirdik. Bu az bir rakam değil. Benden önce görev yapan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. O yılda onlar başlamamış olsalardı biz geçen yıl devletin bütün yatırımları durmuştu, biz bu okulları bitiremezdik. Bize nasip oldu. Hepsi de şık ve güzel okullar. Okulları dışarıdan gördüğünde özel okullar havasında. İçleri de son derece güzel. Valimize teşekkür ediyorum. 2020 Yılı bütçesindeki parayı bize 2019 yılında bize verdi ve biz o okulları bitirdik.

“OKULLARI GİDİP GÖRMELİSİNİZ…”

Ereğli Lisesi’ni gidin görün. Cumhuriyet’in ek binasını görün. Özel okula kayıt yaptırıyoruz diye oraya gidiyorlar. Turizm ve Otelciliği gidin görün. Bahçelievler’de açtığımız okulu görün. Okullarımız iyi gidiyor, Gülüç’te bir sorunumuz var. Gülüç’te bir okul yatırım programına girdi, bu yıl içerisinde temelini atacağız, 1 yıl içerisinde bitireceğiz. Orada da tekli eğitime geçilecek.

“TEK  OKUL ÇİFTLİ EĞİTİM VERİYOR…”

Merkez de 1 okulumuz kalacak, ona da farklı bir çözüm yolu arayışı içerisindeyiz. Hayır severlerimiz bize oldukça destekçi. Bilim Sanat Merkezi için Hayrettin Yavuz okul yaptırıyor. İnşaatı gittim gezdim, Temmuz ayı gibi bize teslim edecek. Şuanki değeri yaklaşık 6 milyon lira. Bir kişi bize geldi, ben bir hayırseverlik yapacağım dedi ve 6 milyon lirayı bağışladı”

“ SYV ve  EĞİTİM YATIRIMLARI…”

 Sosyal Yardımlaşma Vakfında güzel çalışmalar yapıldı. 3 yıl öncesinin rakamları ile 2019 yılında toplam 30 milyon tl. lik yatırım bedeli bulunan okulları açılışları yapıldı. Tat Metal Ortaklarından Hayrettin Yavuz 6 milyon . bedelli Bilim Sanat Merkezi yapımı devam ediyor. Akın Tatoğlu ise Huzur evi yaptırmak istediğini söyledi yer bakılıyor.

“SAĞLIK…”

Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesinde 2019 yılında vatandaşa verilen hizmetlerde artış var. Kardiyoloji Doktoru Ocak ayı sonunda başlayacak. Yaşlı bir bayan hayırsevere yaklaşık 500 bin lira değerinde sağlık bağışında bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo giriş