Genel Siyaset Tüm Manşetler

EREĞLİ SALLANDI

Ak Parti Kdz. Ereğli merkez seçim bürosu muhteşem bir törenle açıldı. Ak Parti Kdz. Ereğli Merkez seçim bürosu Zonguldak Milletvekilleri Köksal Toptan, Prof Dr. Ercan Candan ve Özcan Ulupınar’ın katılımı..

EREĞLİ SALLANDI

8078_dsc-0081

Ak Parti Kdz. Ereğli merkez seçim bürosu muhteşem bir törenle açıldı.

Ak Parti Kdz. Ereğli Merkez seçim bürosu Zonguldak Milletvekilleri Köksal Toptan, Prof Dr. Ercan Candan ve Özcan Ulupınar’ın katılımı ile açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından başlayan programda alana dolan binlerce vatandaş nedeniyle izdiham yaşandı. ERDEMİR işçisi açılışa yaklaşık 1500 kişilik bir grup ve sloganlar eşliğinde katıldı.. Alana toplanan vatandaşlar tarafından büyük ilgi ile karşılanan Erdemir işçisi, “Uysal, işçi omuz omuza” sloganları ile tören alanına geldi.

Tören alanına sığmayan yüzlerce kişi farklı noktalardan konuşmaları dinlemeye çalıştı..

Ereğli halkına dev ekranla Opr. Dr. Hüseyin Uysal ve ekibinin hazırladığı 36 mega projenin gösterildiği açılış, aynı zamanda bölge radyolarında canlı olarak yayınlandı..

Programın açılış konuşmasını Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır yaptı. Ak Parti’nin bölgeye yaptığı yatırımları alana dolan 5000 in üzerinde vatandaşa anlatan Çakır; “Ereğli’yi hep ‘küçük olsun, benim olsun’ zihniyetiyle yönettiler.. Ama bu sefer bu saltanat yıkılacak ve kimse buna engel olamayacak!.”, dedi.

Çakır konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sevgili Ereğlililer inşallah 17 mayısta hastanemizi açılışa açıyoruz. Düzce’den Gülüç köprüsüne kadar olan yolu açtık. Şimdi kepez yolunun ihalesini tamamlıyoruz. Ereğlimize fen lisesini kazandırdık. Hayırlı uğurlu olsun. Ereğlimize üniversite kazandırmak için, yurt için gençlik bakanlığımızdan paramızı ayırdık ancak yer ayırtılmadığı için yapamadık maalesef. Kırmacı mahallesi yapmayı düşündüğümüz gençlik spor merkezi için yer istedik. Olimpik yüzme havuzu olan bir yer istedik, ama maalesef burada da önümüzü yerel yönetim tıkadı!.. Yerel yönetim tahsis etmedi. İnşallah 2015 yılında 30 trilyon maliyeti olan dev bir projeyi daha hizmete geçireceğiz ve Ereğlimizin Gülücümüzün suyunu artık devlet su işleri verecek. Biz 35 kuruşa suyu alıp vatandaşımıza 3,5’a esnafımıza 5’e ve müteahhitimize 10 TL’yea satmayacağız. Bugüne kadar Ereğli’yi hep küçük bırakmak istediler. ‘Küçük olsun bizim olsun’ dediler ancak bizi kimse tutamayacak. Milletimiz burada inşallah AKP iktidarı ile buluşacak…”

“DİK DURACAĞIZ FAKAT DİKLENMEYECEĞİZ”

Çakır’ın ardından Ak Parti’nin genç adayı Opr. Dr. Hüseyin Uysal, alkışlarla konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edildi. Ereğli halkı tarafından uzun süre alkışlanan Uysal, konuşmasına yaklaşık 10 dakika başlayamadı. “Yetiş doktor, Ereğli ölüyor. 20 Mart, Şah Mat. Dik dur eğilme, Ereğli seninle”, pankartlarının açıldığı alana hitap eden Uysal, “Dik duracağız fakat, halkımıza diklenmeyeceğiz”, dedi..

Konuşmasına Armutçuk’ta yaşanan grizu faciasının yıldönümü nedeniyle hayatlarını kaybetmiş madencilerimizi anarak başlayan Uysal konuşmasını şöyle sürdürdü:
“..Bugün burada sizlere hitap etmekten onur duyuyorum.Bugün burada alınteri kutsal olan insanlar var. Bugün burada iradesine sahip olan insanlar var. Bugün burada çocuklarının Ereğli’nin ülkesinin geleceğini önemsemiş insanlar var. Bu yüzden burada bulunmaktan onur duyuyorum.
Bugün Ereğli her günden güzel ve farklı. Bugün Ereğli bambaşka. Bugün Ereğli kabına sığmıyor. Bugün Ereğli coşkusuyla heyecanıyla bizlere sahip çıkıyor. Allah hepinizden razı olsun, rabbim kardeşliğimizi, birliğimizi, yol arkadaşlığımızı daim eylesin diyorum.

 
 

“ADALETİ KALKINMAYI SAĞLAMAYA VAR MISINIZ?..”

“En büyük başkan, bizim başkan” sloganları eşliğiyle konuşması sık sık kesilen Uysal konuşmasını şu şekilde devam etti.

“Beni tanıyorsunuz kimine göre iyi bir doktor, kimine göre içinizden biri, kimine göre iyi bir insan. Çok teşekkürler Ereğli sağolun varolun. Bakın makamını çok seven, görevini en iyi yapandır. Bizde bugüne kadar. Bizde hekimlik görevini layığıyla yaptık. Sizler kendinizi, sevdiklerinizi, bilgime ellerime emanet ettiniz. Bana güvendiniz. Allah’a şükür mahcup olmadım, başardım ve bugün ben kendimi sizlere emanet ediyorum. Sizlere güveniyorum. Ak partinin belediyecilik deneyimi çok güçlü. Bizde bu deneyimi Ereğli’ye taşıyacağız çünkü Ak parti ile hiçbir parti yarışamaz. Bizim söylediğimiz şudur: “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” Her türlü üretim ve çabanın amacı insan olmalıdır. Biz insanımızı seviyoruz. Biz yaratılanı yaradan dan ötürü seviyoruz. Biz bu yolda adaleti ve kalkınmayı sağlamak için birlik ve beraberliğimiz için Ereğli’nin refahını yükseltmek için çok değerli ve deneyimli arkadaşlarımla bu yola baş koyduk. Biz gelişmiş ve sağlıklı bir ilçe için sizlerden destek bekliyoruz. Var mısınız?. 30 Mart seçimleri ülkemiz için, milletimiz için, Ereğli’miz için hayırlara vesile olsun. 30 Mart vatandaşlarımız için, mağdurlarımız için, yeni bir başlangıç olsun.”

“BU ŞEHRİ GELİN BERABER YÖNETELİM!..”

“…Projelerimizi biliyorsunuz. Biz şöyle bir sözle başladık. “Biz yaşamla ilgili her türlü bu coğrafyada ne varsa ilgileneceğiz” dedik. Bizler çok çalışacağız. Çalışıp iz bırakanlar olacağız. Biz kişi ve kurumlarla kavga etmeyeceğiz. Biz şehrimizi de inşa edeceğiz gönülleri de inşa edeceğiz. Merak etmeyin, dik olacağız ama diklenmeyeceğiz..30 mart milat olsun diyorsanız. Ereğli dünya kenti marka kenti olsun diyorsanız. Kentimizi de, kendimizi de biz yönetelim diyorsanız, bu şehir hepimizin diyorsanız, gelin birlik olalım. Şimdi sizden söz vermenizi istiyorum birlik olacak mıyız ?”

“Vur vur inlesin, Posbıyık dinlesin, En büyük başkan, bizim başkan , İşçi Uysal, omuz omuza” sloganları eşliğinde konuşmasını sonlandıran Uysal, “ Allah hizmet yarışında bizleri utandırmasın hepinizi her birinizi yüce rabbime emanet ediyorum. Bu inançla hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.”, dedi..

“EREĞLİ HALKINA HASTANE YERİNİ PARAYLA SATTI!..”

Uysal’ın ardından konuşan Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, mevcut belediye başkanının merkez seçim bürosuna astırdığı pankarttaki “Herkes iyi bir insan olabilir ama iyi bir lider olamaz”, sözüne karşılık, “Keşke senden iyi bir insan olsaydın da, Ereğli’ye hizmet getirseydin.”, dedi.

Ulupınar konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Öncelikle Kandilli de Armutçukta hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun.
Burada çok güzel bir slogan var. “Yetiş doktor, Ereğli ölüyor” Eğer bugün Ereğli’de yerelde belediye başkanı hocam gibi olsaydı, hocam gibi düşünseydi, iktidardan olsaydı, bugün Kdz.Ereğli’nin nüfusu 300 bindi. Hocamızın gayretlerini teşkilatımızın gayretlerini biliyorsunuz. Engellemelere rağmen hizmet yaptık. Köprüler, tüneller hep iktidarımız sayesinde yapıldı. Ancak burada nasıl hocama sahip çıktıysanız, bu hocama da sahip çıkacaksınız ve bundan da Kdz.Ereğli kazançlı çıkacaktır. Ben belediye başkanlığı yapmış biriyim. Bugün Kdz.Ereğli’de bir pazaryeri yok ama herkesle kavgalı belediye başkanı var. Hiç kavga edecek adam bulamazsa kendi vekilleriyle, kendi genel başkanıyla, hiç kimseyi bulamazsa aynaya bakar kendiyle kavga eder. Hastane yerini Ereğli halkına parayla sattı. Pankartlara yazmışsın ama keşke sende iyi bir insan olsaydın da Ereğli böyle olmazdı. Herkesle kavga eden biri nasıl iyi biri olabilir. Sizlerin yaşamını kolaylaştırmak için bugün burada seçim startını veriyoruz. Allah’ın izniyle 30 Mart’ta seçim zaferini kutlayacağız. Bugün Filyosuyla, tünelleriyle, yollarıyla Zonguldak’ın her tarafı güllük gülistanlık şantiyeye dönmüş. Bugün Türkiye tankını-topunu kendi yapan bir ülke. Biz buradan zaferle çıkacağız. Erdemir işçileri kardeşlerime çok teşekkür ediyorum.”

 

 

“NE PAHASINA OLURSA OLSUN DİK DURACAĞIZ!..”

Ulupınar’ın konuşmasının ardından söz alan Zonguldak Milletvekili Prof Dr. Ercan Candan, Ak Parti’nin genç adayı Hüseyin Uysal’ı Ereğli halkına emanet ederek başladığı konuşmasına; Ereğli’de artık değişimin şart olduğunun altını çizdi.

Candan: “ Bugün burada Kışla, Elmatepe, Kırmacı, Kepez, Sarı korkmaz, Kaptaş, Çaylıoğlu işçi kardeşlerim, emekçi kardeşlerim var. Kdz.Ereğli’de değişim gediğine taşı sizler koydunuz. Bende sizlere güvendim, inandım. Elimden gelen her şeyi yaptım. Ereğli için seçildiğimiz günden beri hep mazlumun yanında olduk, ezilenin yanında olduk. Ayrım yapmadık. Hep Ereğli’yi kucakladık. Gecemizi gündüzümüze kattık. Ereğli’ye gelirken ve dönerken her zaman Aşık Veysel’in şu dizeleri aklıma gelir: “Uzun ince bir yoldayım. Gidiyorum gündüz gece.” Özcan kardeşimizle ve meclis başkanımız Köksal Toptan ile beraber yılmadan yolumuza devam ediyoruz. Bundan sonrada devam edeceğiz. Artık Kdz.Ereğli’de değişimin vakti gelmiştir. Artık sancılar başlamıştır. İşçi kardeşlerimiz mahallelerimiz bizi kucaklamıştır. Hüseyin Uysal’ı kucaklamıştır. Sevgili Ereğli halkı Hüseyin Uysal’ı sizlere emanet ediyorum. Her ne pahasına olursa olsun dik duracağız!.. Hüseyin kardeşimizin yanında durup, onu belediye başkanı yapacağız. Ereğli’yi Türkiye’nin en güzel ilçesi haline getireceğiz. Ben bunu başarabileceğinize inanıyorum. Çünkü sizler Alparslanların, Kılıçarslanların, Fatih Sultan Mehmetlerin torunlarısınız çünkü sizler yüce Atatürk’ün kahraman orduların askerlerinin torunlarısınız.”, dedi..

“40 SENEDİR BÖYLE BİR COŞKU GÖRMEDİM!..”

Açılışın son konuşmasını yapan eski meclis başkanı Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, “40 senedir bu sokaklarda, bu meydanlarda miting yapıyor, Sizlere sesleniyoruz. Ama ben 40 senedir böyle coşkulu bir kalabalık görmedim”, dedi.

Toptan konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“40 senedir bu sokaklarda, bu meydanlarda, toplantılar mitingler yaptık. Çok büyük coşkuları Ereğlilerle paylaştık, beraber hüzünlendik. Ama ben bugüne kadar böyle bir kalabalığı ne gördüm, ne duydum burada. Ereğli’de bir sel var. Bu sel önüne kattığı her şeyi sürüklüyor. 30 Mart’ta inşallah tertemiz bir Ereğli’yi Sevgili Hüseyin kardeşim ele alacak.
Sevgili Özcan’da söyledi. Pankartlar her şeyi özetliyor. Ereğli hiç şüpheniz olmasın ki dirayetli bir yönetimle, güler yüzlü bir yönetimle, daha çok büyüyecek, daha çok özgürleşecek.

“30 MART’TA EREĞLİLİLER ÖZGÜR OLACAK!..”

“Sevgili Ereğlililer, sevgili kardeşlerim.
Bende aziz şehitlerimizi minnetle şükranla anıyorum. Yarın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü bütün kadınlarımızın dünya kadınlar gününü kutluyorum. Aslında Ereğli’de kadınlar işe el koymuş o nedenle hiç endişem yok. 30 Mart’ta ne olacak? Şah mat olacak. Bu Mart’ta ne olacak? Ceza korkusuyla sesini çıkaramayan Ereğli esnafımız, yatırımcılarımız özgür olacak!..30 Mart’ta Türkiyemizin gözbebeği, dünyanın sayılı kuruluşlarından biri olan Erdemir rahatlayacak.

“BU SESLER BAZI KULAKLARI SAĞIR EDECEK!..”

“Sizin sloganlarınız, bu sesler bazı kulakları sağır edecek, varsın etsin. Bu meydan Ereğli’nin yeniden ayağa kalkışının işaretidir. Buradaki kalabalık hiç şüphe yok ki,yeni bir Ereğli için toplandı. Biz Ereğli ile gurur duyuyoruz. Hangi siyasetçi meydanı böyle doldurabilir. CHP’nin açılışında bu kalabalığın dörtte biri var mıydı. Şimdi ayağa kalkmış olan bu Ereğli Ereğli’nin geleceğine kaderine hükmediyor, yön veriyor. Sizlerle beraber Ereğli’nin sorunlarını çözeceğiz. Çok değerli belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla beraber sizlerin katkısıyla çok başarılı işler yapılacaktır. Merkezi hükümet Ereğli’nin belediyesinin hizmetinde olacaktır. Zonguldak’ta belediyenin yaptığı tek icraat şehir içi asfalttır onun parasını da 6,5 trilyon ben gönderdim. Sevgili doktorumuzu, Ercan hocanın dediği gibi sizlere emanet ediyoruz.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL