Genel Gündem Tüm Manşetler

EREĞLİ BAYRAMLAŞTI

Ramazan Bayramı dolayısıyla Kdz. Ereğli Belediyesi binasında başlayan bayramlaşma töreni Ereğli Atatürk Kültür Merkezi’nde devam etti. Bayramlaşmaya, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay,..

EREĞLİ BAYRAMLAŞTI

DSC_0802

Ramazan Bayramı dolayısıyla Kdz. Ereğli Belediyesi binasında başlayan bayramlaşma töreni Ereğli Atatürk Kültür Merkezi’nde devam etti.

Bayramlaşmaya, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Karadeniz Bölge Komutan vekili Deniz Kurmay Albay Erkan Oray, Ak Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, Kdz. Ereğli Müftüsü Recai Albayrak, BEÜ Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, Kdz. Ereğli Milli Eğitim Şube Müdürü Numan Kormakmaz, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sendika ve odalar, iş adamları ve basın mensupları ile vatandaşlar katıldı.

Protokol AKM’deki Bayramlaşma töreninin ardından Kız Yetiştirme Yurdu ve Huzurevi’ni ziyaret etti.

Kız Yetiştirme yurdunun bahçesinde yapılan sohbetin ardından hatıra fotoğrafı çektiren protokol ardından Huzurevin’de yaşlılarla buluştu.

CANDAN HUZUREVİ SAKİNLERİNE MÜJDEYİ VERDİ

Burada huzurevi sakinlerine hitaben bir konuşma yapan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan 24 Kasım 2013 tarihinde Bolu’da yaşanan 4.8 şiddetindeki deprem sırasında temelinde ve kirişlerinde hasar oluşan Huzurevi’nin, temel güçlendirme çalışmaları için girişimlerde bulunduğunun ve yakında çalışmanın başlayacağı müjdesini vererek; “Bu konuda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü ile telefonda görüştüm. Buranın temelinin güçlendirilmesi için gerekli ödenek neredeyse onaylandı. Yakında çalışmalar başlayacak”, şeklinde konuştu.. 

 

AK PARTİ TAM KADRO..

Huzurevi’ndeki bayramlaşma töreni sonrası Ak Parti Alaplı İlçe Teşkilatındaki bayramlaşma törenine katılan Vekil Candan ve Başkan Uysal’a burada Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Köksal Toptan, Özcan Ulupınar ve Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar’la buluştu.

Alaplı halkı ile tam kadro bayramlaşan Ak Parti heyeti, Alaplı’nın ardından Ak Parti Kdz. Ereğli İlçe teşkilatındaki bayramlaşma törenine katıldı.

Ak Parti İlçe Teşkilatını dolduran kalabalık ile tek tek tokalaşan Ak Parti heyeti, partililerle bir süre sohbet etti.

“SEVİNCİMİZİ BURUK YAŞIYORUZ”

Burada bir konuşma yapan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal; “Kdz. Ereğli Belediyesi olarak ramazan ayını dolu dolu geçirdik. Birlik beraberlik ve kaynaşma adına çok güzel örnekler verdik. Bunun en güzel örneklerinden biri de Ramazan boyunca sahil bandında kurduğumuz iftar çadırı oldu. Ramazan boyunca kardeşlik soframızı değerli Ereğli halkıyla paylaştık. Bundan dolayı son derece mutluyuz. Fakat şuan İslam coğrafyasında orta doğuda akan bir gözyaşı ve kan var.   Bu yüzden sevincimizi buruk yaşıyoruz. Bu kanın ve gözyaşının  biran önce durmasını temenni ediyoruz.”, şeklinde konuştu..    

“VEKİL CANDAN VE BAŞKAN UYSAL’A SONSUZ GÜVENİYORUZ”

Başkan Uysal’ın ardından konuşan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, İslam coğrafyasında kardeşin kardeşi öldürdüğünün altını çizerek başladığı konuşmasına, “Bizi biz yapan bu bayramı huzur içerisinde geçirmemizi sağlayan değerlerimize sahip çıkmalıyız”, diyerek sürdürdü.

Toptan kısaca; “Çok şükür ki milletçe huzurlu bir bayram geçiriyoruz. Çok yakında, ülke için çok önemli bir seçim atmosferine girecek olmamıza rağmen, dirliğimizden, birliğimizden ve huzurumuzdan bir şey kaybetmiyoruz. Bu demokrasimizin, Cumhuriyetimizin eseridir. Sayın Başkan’ın bir az önce bahsettiği gibi, çevremize baktığımız zaman ister istemez içimiz kararıyor. Burnumuzun dibinde Suriye’de Allah Allah diyerek din kardeşleri birbirini öldürüyor. Yurdumuzda bu savaştan kaçan 1 milyon kardeşimiz var. 500 Tane’de Zonguldak’ta var. Yazık bu insanlara. Elimizden geldiği kadarıyla bu kardeşlerimize yardım ediyoruz. Ama nereye kadar? Hemen yanında Irak var. Amerika “Irak’a huzur, demokrasi getireceğim” diye geldi. Oraları perişan etti. Onun hemen akabinde İsrail’in hain Gazze saldırısı başlıyor. Bütün bunlar olurken Dünya sesini bile çıkartmıyor. Birleşmiş Milletler ne için var? Avrupa Birliği ne için var. UNESCO ne için var? Bunun için bugün burada bize bu huzurlu bayramı yaşatan değerlerimize sıkı sıkı sahip çıkmamız gerekiyor. Demokrasimize çok daha fazla sahip çıkmak ve onu geliştirmemiz gerekiyor.  Birbirimizi daha fazla sevmemiz gerekiyor. Demin İlçe Başkanım güzel bir söz söyledi. Ailemiz gün geçtikçe genişliyor dedi. Evet aramıza yeni katılan bir belediye başkanımız var. Kendisine sonsuz güveniyoruz. Ereğli’nin Türkiye’nin parlayan yıldızı olacağına inanıyoruz. Bu tarafımda da Sayın Vekilimiz Ercan Candan var. Ereğli’deki seçimlerde tabir-i caizse canını dişine takarak çalıştı ve sonunda zafere ulaştı. Kendisine de sonsuz güveniyoruz ve Ankara’daki temaslarında kendisini kesinlikle yalnız bırakmayacağız. Ereğli halkına Ereğli’yi marka kent yapacaklarına dair söz verdiler. Bunu en kısa zamanda kesinlikle başaracaklarına inanıyorum”, dedi.     

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL