Genel Gündem Tüm Manşetler

MEVLİD-İ ŞERİF OKUTULDU

Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce, Arife günü nedeniyle öğle namazına müteakip İlçe Müftülüğü ’nünde katkılarıyla Mevlid-i Şerif okutuldu.   Şehir Mezarlığındaki Mevlid-i şerif programına Belediye Başkanı Opr.Dr. Hüseyin Uysal, İlçe Müftüsü Recai..

MEVLİD-İ ŞERİF OKUTULDU

foto5

Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce, Arife günü nedeniyle öğle namazına müteakip İlçe Müftülüğü ’nünde katkılarıyla Mevlid-i Şerif okutuldu.

 

Şehir Mezarlığındaki Mevlid-i şerif programına Belediye Başkanı Opr.Dr. Hüseyin Uysal, İlçe Müftüsü Recai Albayrak, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Uysal burada yaptığı konuşmada,“ Kdz.Ereğli olarak dolu dolu bir Ramazan ayı geçirdiğimizi,1 ay boyunca birlik, beraberlik ve paylaşma adına güzel  örnekler sergilediğimizi düşünüyorum. “dedi.                                                                                     

KARDEŞLİK SOFRASI KURDUK                                                                                         

Erdemir Ofis yolu üzerinde kurulan ve ikramların tamamının belediye personelince hazırlandığı iftar çadırında bölge halkını kardeşlik sofrasında ağırlamanın, sevinç ve mutluluğunu yaşadığını da belirten Uysal,  Belediye Mezarlıklar Müdürlüğü ekiplerinin, Ereğli şehir mezarlığı başta olmak üzere,  belediyeye bağlı 57 mezarlığın, bakım, onarım ve temizliklerini tamamlayarak Bayram ziyaretlerine hazır hale getirdiğini söyledi.                                                               

HİZMETLERİMİZ DEVAM EDİYOR                                                                                      

 Uysal, “Belediyemize bağlı 31 mahalle, ilçemize bağlı 5 belde ve 88 köyde yaklaşık 200 bin nüfusa cenaze yıkama, morg ve nakil hizmetlerini itinayla yerine getiren Belediyemiz, bu birimdeki tüm hizmetlerini ücretsiz olarak devam ettirmektedir.” ifadesini de kullandığı konuşmasında, “Cenazemizin toprağa verildiği akşam cenaze evinde görevli hocalarımız tarafından Kuran-ı Kerim okunup dua yapılmakta, Belediyemiz vefat eden vatandaşlarımızın arkasından acı ve üzüntülerinin taze olduğu ilk günlerde vatandaşlarımızın acısını paylaşmaktadır.2014 Nisan ayından Haziran ayı sonuna kadar toplam 4490 cenaze yakınına, taziye ikramında bulunulmuştur. Bu hizmetimiz Ramazan Ayı boyunca da kesintisiz devam etmiştir. “dedi.

 

KAN VE GÖZYAŞI DURSUN

“İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşlarının durmasını, bütün kardeşlerimizin bayrama huzur ve güven içerisinde ulaşmasını temenni ediyorum.” ifadesini de kullanan Uysal, buradaki konuşmasını, “Hepinizden Allah Razı olsun diyorum. Ölmüşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Ramazan Bayramınız Mübarek olsun.”diyerek noktaladı.

5 AYRI NOKTADA MEVLİD

Ereğli’de gün içinde tüm mezarlıklar ziyaretçi akınına uğradı. Kdz. Ereğli Belediyesi, Şehir mezarlığının yanı sıra Gümüşhaneliler, Kestaneci, Kışla ve Köseler Mahalle mezarlıklarında da mevlit programı düzenledi. 

foto2

foto3

foto6

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL