Genel Gündem Tüm Manşetler

ERDEMİR’DEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde kurulu, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın kullandığı alandaki, plaj tesislerinde “ücretli giriş ücreti” uygulamasına geçildiği ileri sürülüyor. Bazı vatandaşların sosyal paylaşım sitesinde yer verdiği, bazı okurlarımızın da..

ERDEMİR’DEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR..!

bu-uygulama-dogru-mu-ubr5f

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde kurulu, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın kullandığı alandaki, plaj tesislerinde “ücretli giriş ücreti” uygulamasına geçildiği ileri sürülüyor.

Bazı vatandaşların sosyal paylaşım sitesinde yer verdiği, bazı okurlarımızın da Hakimiyet’i arayarak iddia ettiği uygulamaya göre, Ereğli-Alaplı karayolu üzerindeki Erdemir Plaj Tesisleri’ne, şirket personeli ve birinci derece yakınları dışında gireceklerden “giriş ücreti” alınıyor.

Kamu personeli olduğunu beyan edenlerin 20 lira ödeyerek girebildiği tesislere, sade vatandaşın işe ‘kişi başı 50 lira’ ödeyerek alınıyor.

3 AYDA 3 BİN LİRA!!!

Bazı vatandaşlar, uygulamaya tepki gösterdikleri sosyal paylaşım sitesinde ilginç hesaplar da yapıyor.

Kişi başı 50 liradan hesap yapan vatandaşlar, yaz sezonunu 3 ay kabul ederek, 4 kişilik bir ailenin haftada bir gün plaja gittiğini, her gidişte de masraflarla birlikte 250 lira harcayacağını ortaya koydu.

Vatandaşlar, buna göre 12 kez Erdemir Plaj Tesisleri’ne gidilmesi halinde bir ailenin 3 bin lira gibi ciddi rakamlar ödemeyebileceğini ileri sürerken, bu para ile yurt dışında tatil yapma imkanının bulunduğunu hatırlattılar.

Vatandaşlar, Erdemir’in, “denizi bile para ile satar hale geldiği” tepkilerine de aynı yorumlarında yer verdiler.

ÇALIŞANA BEDAVA!

Diğer yandan, Erdemir yönetiminin aldığı bu kararda, şirket çalışanlarına yapılan uygulamada ise eşi, çocukları, anne ve babası olmak üzere birinci derece yakınları, tesislerden ücretsiz yararlanabiliyor. Ancak, Erdemir personeli, beraberinde kardeşini götürdüğü taktirde 20 lira, üçüncü bir şahısı da götürüyorsa 50 lira olmak üzere iki kişi için 70 lira ödeyecek.”

MAL MÜDÜRLÜĞÜ İLE MAHKEMELİK

Öte yandan, Erdemir’in tesisleştiği Hazine’ye ait alanın, Mal Müdürlüğü ile mahkemelik olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Hazine, anılan alanın Belediyelere devrinin yapılabilmesi için Erdemir’in terk etmesi talebi sonrası durum mahkemeye yansıdı.

Hazine’ye ait kamuya açık alanlarda, vatandaşın girişine yönelik her hangi bir ücret talep edilemeyeceği yasalarla belirlendiği ifade ediliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL