Genel Gündem Tüm Manşetler

ERDEMİR SAVCILIĞA ŞİKAYET EDİLSİN

Mahalli idareler seçimlerinde Saadet Partisi’nin Kdz.Ereğli Belediye Başkan adayı olan Gökhan Göktaş, Erdemir Plaj tesislerine sadece personel ve ailelerinin girmesine izin verilmesine yönelik sosyal paylaşım sitelerinde yapılan tepkilere farklı bir..

ERDEMİR SAVCILIĞA ŞİKAYET EDİLSİN
38826_pusulagazetes-com-tr

Mahalli idareler seçimlerinde Saadet Partisi’nin Kdz.Ereğli Belediye Başkan adayı olan Gökhan Göktaş, Erdemir Plaj tesislerine sadece personel ve ailelerinin girmesine izin verilmesine yönelik sosyal paylaşım sitelerinde yapılan tepkilere farklı bir boyut getirdi.

 

Türkiye Cumhuriyeti devletine ait deniz kıyısı ve kumsalına kimsenin sahiplenemeyeceğini ve kapatamayacağını hatırlatan Göktaş’ın açıklaması şu şekilde: “ Kıyı Kenar Kanununa muhalif bir karar almışlar. Kaymakamlık ve savcılığı göreve davet ediyorum. Gitmek isteyen vatandaşlar eğer içeri alınmazlar ise kendilerini içeriye almayan görevlilerin isimlerini alsınlar ve savcılığa suç duyurusunda bulunsunlar. Kıyı kenar çizgisinden 100 metre içerisi ne kadar olan kısımlar Kıyı Kenar Kanuna tabidir, mülkiyete tabi değildir. Dileyen Türk vatandaşı buralarda özgürce seyahat edebilirler. Bu alanlarda inşaat yapılamaz, sadece günü birlik sosyal/turistik tesisler yapılabilir. Erdemir orada sadece şezlongu, duşa kabini, soyunma kabinini, kendi spor tesisleri ve havuzlarını kullandırmama hakkına sahiptir. T.C. Devletine ait deniz kıyısı ve kumsalı kimse sahiplenemez, kapatamaz, girişini yasaklayamaz”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL