Genel Gündem Tüm Manşetler

ERDEMİR ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERDİ

İstanbul Ataşehir’de Erdemir Ofisi önünde bazı sac tüccarları, sanayici ve nakliyecilerden oluşan 20 kişilik grubun yaptığı eylemin ardından Erdemir resmi internet sitesi aracılığı ile açıklamada bulundu.   Bilgi veya belge..

ERDEMİR ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERDİ
1291

İstanbul Ataşehir’de Erdemir Ofisi önünde bazı sac tüccarları, sanayici ve nakliyecilerden oluşan 20 kişilik grubun yaptığı eylemin ardından Erdemir resmi internet sitesi aracılığı ile açıklamada bulundu.

 

Bilgi veya belge talep edilmeksizin hazırlanarak kamuoyuna yansıtılan açıklamaların içerisinde suç unsuru teşkil edecek iddiaların yer aldığı belirtilen açıklamada, açıklamayı yapan ve iddiaların paylaşımına destek veren kişi ve kurumlara karşı her türlü kanuni hakkın kullanılacağı da üzülerek bildirildi. İşte o açıklama:

 

DÜNYANIN EN ÖNEMLİ ÜRETİCİLERİ ARASINDA

Toplam varlıkları bakımından Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan ve 49 yıldır ülke ekonomisine ve sanayisine önemli katkılar sağlayan ERDEMİR Grubu, 13 bin çalışanı ile sadece demir çelik sektörünün değil, Türk sanayinin öncü kuruluşlarından biridir. Yakın dönemde 3,5 milyar dolara ulaşan, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin tek seferde yapılan en büyük yatırımını gerçekleştiren, nihai çelik üretim kapasitesini yüzde 82 artıran ve Ereğli ile İskenderun’daki üretim tesislerinde yıllık 11.25 milyon ton ham çelik ve 10 milyon ton nihai mamul üretim kapasitesiyle çalışan ERDEMİR Grubu sektöründe dünyanın en önemli üreticileri arasında yer almaktadır.

 

“ASILSIZ VE İÇİNDE SUÇ UNSURU

TEŞKİL EDECEK İDDİALAR”

Kurulduğu günden bugüne Türkiye ekonomisine katma değerini sürdüren Grubumuz ile ilgili son günlerde bazı basın-yayın kuruluşlarında hiç bir belgeye dayanmayan, belli bir çıkar amacına yönelik olduğunu düşündüren gerçek dışı haberler yer almaktadır. Grubumuzdan bilgi veya belge talep edilmeksizin hazırlanarak kamuoyuna yansıtılan asılsız ve içinde suç unsuru teşkil edecek iddiaların yer aldığı bu tür haberler ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

 

MÜŞTERİYE SEÇENEK İMKANI

Türkiye ekonomisine yön veren sektörlerin çelik ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayan ve bu ihtiyaca yönelik her türlü ürünü, dünya standartlarında ve katma değerli üretmeyi ilke edinen Grubumuz, satış öncesi ve satış sonrasında da ülke sanayisine daha iyi hizmet verebilmek için dünya standartlarında uygulamaları hayata geçirmektedir. Dünyada hemen hemen tüm sektörlerde, yükselen müşteri beklentilerine bağlı olarak satış ağında konsolidasyon sürecine girilmiştir. Müşteri artık birçok seçeneği tek noktadan, tüm satış sonrası hizmetleri de kapsayacak şekilde satın almayı tercih etmektedir. Bu bağlamda, Dünya Demir Çelik Sektörü’ nde bu yapılanma Çelik Servis Merkezleri ile hayat bulmuştur. Şirketimiz de bu Çelik Servis Merkezleri ile küçük tonajlı talepleri toplayarak entegre tesisler ile gelen talepleri hızlı ve sanayi kuruluşlarımızın beklentilerine uygun şartlarda katma değer yaratarak karşılamaktadır. Bu bir evrensel geçiş sürecidir.

 

DÜNYADA ARTIK ÖRNEKLERİ KALMAMIŞ

Müşteri taleplerinin şekillendirdiği bu yeni oluşuma uyum sağlamak üzere yeniden yapılanıp, dağıtım ağına katma değer yaratan şirketlere Erdemir olarak her daim kolaylıklar sağlamaktayız. Ancak Ereğli tüccarlarınca alışılageldiği ve beklendiği şekilde dünyada artık örnekleri kalmamış olan, eski bir sisteme geri dönüş, sürdürülebilirlik açısından mümkün değildir.

 

HAKSIZ VE REKABETİ ÖNLEYİCİ BİR EYLEM

Ayrıca, Grubumuz sadece Ereğli merkezli müşterilerine değil, eşitlik ilkesi çerçevesinde Türkiye ve dünyadaki tüm müşterilerine eşit davranmak durumundadır. Sadece Ereğli tüccarlarınca Erdemir’den kendilerine sağlanması beklenen ayrıcalıklı uygulamayı yapmak haksız ve rekabeti önleyici bir eylem olur. Halka açık bir Şirket olarak bütün ortaklarının haklarını eşit derecede gözetme ve SPK’nın hüküm ve tebliğlerine tam uyum sağlama konusunda hassasiyet gösteren Şirketimiz, Kurumlar Vergisi Kanunu’nun Transfer Fiyatlandırması hükümlerinden ve  Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yayımladığı düzenlemelerden  doğan bütün yükümlülüklerini eksiksiz yerine getirmektedir. Grup şirketlerimizden biri olan ERSEM, yassı çelik tüketicilerinin özel ürünlerde yoğunlaşan taleplerini hızlı bir şekilde isteğe uygun olarak -kenar kesme, boy kesme ve dilme işlemleri yaparak-karşılamak üzere 100% Erdemir sermayesi ile kurulmuştur. Ersem finansal tabloları Şirketimizin halka açıklanan konsolide finansal tablolarına tam konsolide olmaktadır.

 

KAPI TESLİMİ

Sonuç olarak Ersem’in bütün varlıkları, yükümlülükleri ve ilgili dönem kar/zararı Şirketimizin halka açıklanan konsolide finansal tablolarının ve dolayısı ile Şirketimizin piyasa değerinin ve hisse senedi yatırımcılarının kar payı gelirlerinin ayrılmaz bir unsurudur.

Grubumuz ürün satışlarını müşterilerinden özel bir talep olmadığı sürece kapı teslimi olarak yapmaktadır. Bu nedenle müşterilerimiz satın aldıkları mamülleri fabrikamızda teslim alarak kendi tercih ettikleri yerel ve ulusal nakliye firmaları aracılığı ile taşıtmaktadırlar. Dolayısı ile müşterilerimizin Şirketimizin ilişkili tarafı olan nakliye firmaları ile çalışmaya zorlanması gibi bir durum asla söz konusu değildir.

 

TOPLUMSAL DESTEK

Erdemir Grubu, Ereğli’de kurulup varlığını sürdürmenin bilinci ile her daim yerel ihtiyaçları da dikkate alarak sosyal sorumluluk bilinci ile hareket etmektedir. Bugüne dek Ereğli Bölgesi’nde 7 okul yaptırılmış, bir çok eğitim öğretim kurumunun fen laboratuvarları, konferans ve spor salonları tamamen yenilenmiştir. Ayrıca Valilik, Belediye vb. kamu kurumları ile ortak projelere imza atılarak şehrin üst geçit yenileme, su kaynaklarını güçlendirme ve şehre ilave su sağlama, kültür sanat faaliyetleri kapsamında okullarda çeşitli yarışmalara, şehir halkının birlik ve beraberliğine destek veren festivallerin gerçekleştirilmesine katkı, kumanya dağıtımı, hastane, dispanser ve sağlık ocağı gibi hizmet alanlarında ilave bölümlerin inşası veya yenileme çalışmaları gibi toplumsal desteği büyük bir mutlulukla yapmıştır ve yapmaktadır.

 

“ÜZÜLEREK BİLDİRİRİZ”

Söz konusu yanıltıcı bilgilerin kamuoyu ile paylaşılmaya devam edilmesi durumunda gerek açıklamayı yapan gerekse bu asılsız iddiaların paylaşımına destek veren kişi ve kurumlara karşı her türlü kanuni hakkımızı kullanacağımızı üzülerek bildiririz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL