logo

En kutsal meslek…

En kutsal mesleğe sahip olan sağlık çalışanları, işlerini her zaman büyük bir özveriyle gerçekleştirmektedirler…

Kdz. Ereğli Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI’nın “ 14 Mart Tıp Bayramı ” dolayısıyla bir mesaj yayınladı…

Kdz. Ereğli Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI’nın “ 14 Mart Tıp Bayramı ” mesajı şu şekilde;

Türkiye’de batılı anlamda ilk tıp okulu olan “Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire”  14 Mart 1827 yılında açılmıştır. Açılış günü 1919 yılından itibaren 14 Mart Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır.

İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve tüm toplumların en önemli hedeflerinden birisidir. Bu nedenle hekimlik mesleği tüm toplumlarda önemli ve kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür.

İlk COVID-19 vakasının açıklandığı günden itibaren COVID-19 pandemisi ülkemizin en önemli gündemlerinden biri haline gelmiştir. Salgını kontrol altına alabilmek ve toplumun en az etki ve en az can kaybı ile bu süreci atlatabilmesi için; hekimler ve tüm sağlık çalışanları büyük bir mücadele sergilemekte, canla başla çalışmaktadır. Sağlık çalışanları bu mücadeleyi kendi sağlıklarının ve yaşamlarının da büyük tehlike altında olduğu bilinci ile, yakınlarından ve sevdiklerinden uzakta kalarak, büyük bir özveriyle gerçekleştirmektedirler.

Pandemi sürecinde şehit olan bütün sağlık neferlerine Allah’tan Rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, şuan halen bu hastalıkla ilgili yaşam mücadelesi veren sağlık çalışanlarımıza acil şifalar diler, ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgından en kısa sürede kurtulmayı temenni ediyorum.

Bu vesileyle; Tüm sağlık çalışanlarımızın ‘‘ 14 Mart Tıp Bayramı ’’ nı kutlar, sağlıklı ve huzur dolu günler geçirmesini dilerim.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?